Kasnak ile örgü çiçek yapılışı

Sponsor Bağlantılar

Geçen günlerde facebook sayfamızdan görselini paylaştığım bu güzel örgü kasnak çiçek modellerinin yapılışı karşıma çıktı. Yapılması biraz zor ve uğraştırıcı gibi görünse de bittiğinde verdiği görüntü takdire şayan diyebiliriz. Bu gibi iplerle veya kurdele ile yapılan çalışmaları normal bir tığ veya şiş ile örmeye kalksanız çok daha fazla uğraşabilirsiniz. Nereden hangi ipi ne şekilde geçirdiğinizi unutarak çalışmanızın karma karışık bir hal almasına neden olabilirsiniz. Fotoğraflardaki kasnak benzeri plastik bir mekanizma ile veya kartondan kendi el beceriniz ile oluşturabileceğiniz pratik bir el yapımı kasnak ile de bu şirin çiçek modellerini oluşturabilirsiniz. Veya en yaygın ülkemizin imkansızlıklarından mı diyelim pratik zekadan mı diyelim nedeniyle yapılan çivili kasnak ile de oluşturabilirsiniz.

kasnakla lif yapılışı

Kasnak ile örgü lif de yapılabilir

Çalışmalar hazırlanırken genellikle tek renk en fazla iki renk üzerinden gidilmiş. Biraz uğraştırıcı bir yapılış süreci olduğundan araya biraz daha fazla iş sokmayarak model basite indirgenmiş. Sizin elinizden daha yaratıcı ve rengarenk işlerin çıkacağına eminim. Yaptığınız çalışmaları pul veya boncuklar ile de süslemeyi ihmal etmeyin. Bu kasnak ile örgü çiçek yapılışı yalnızca bir örnek. Bu kasnaklar ile çok güzel ve farklı kasnak lif modelleri de örülüyor. Kasnak tekniğinin yuvarlak bir şeyin üzerinde yapılıyor olması lif için oldukça kolaylaştırıcı oluyor. Hem çiçek desenli hem de kasnak ile çok güzel bir lif örebilirsiniz. Tekniği öğrendiğinizde aklınızdaki her şeyi kolaylıkla yapabilirsiniz.

Kasnak ile örgü çiçek ve lif yapılışı

Yukarıdaki galeride kasnak ile çiçek yapılışını inceleyebilirsiniz. Fakat bu sadece çiçek yapacağınız anlamına gelmiyor. Tekniği öğrendikten sonra bir çok model çıkartabilirsiniz. Yukarıda da bahsettiğimiz gibi kasnakla lif yapımı da oldukça güzel ve mümkün. Aynı tekniği biraz daha sık dokuyarak ve uygun ipleri seçerek yapabilirsiniz. Aslında çok üzerine eklenen çeşitli boncuk tarzı eklemleri çıkarttığınızda güzel bir life sahip olabilirsiniz. Fakat aralardaki boşluklar size biraz rahtsızlık verebilir. O yüzden sık örüp çok daha güzel bir şey ortaya çıkartmanız mümkün. Tekniğin anlatımından nasıl yapıldığını öğrendikten sonra her şey sizin el becerinize ve yapacağınız modelin zorluğuna kalmış. Eminim çok zorlanmadan bu tekniği öğrenip uygulamaya başlayabilirsiniz.

Sponsor Bağlantılar
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ