Karnıbahar örgü modeli nasıl örülür?

Sponsor Bağlantılar

Model bulmak örgü modellerini bir araya getirip yeni bir şeyler ortaya çıkartmaya çalışan hanımların en fazla zorlandığı konu. Örgü dünyasında bir çok farklı model mevcut. Her model her çalışmaya maalesef çok iyi durmuyor. Bunu deneye deneye ve bir şeyler örmeye başlayıp tecrübe kazandıkça çok daha iyi anlıyorsunuz. Örneğin bu yazımızda bahsedeceğimiz karnıbahar örgü modeli  (bir çok kişi tarafından da dalgalı ajur modeli olarak adlandırılıyor) bebek ve çocuk yelekleri, hırka ve kazakları için oldukça güzel işler çıkartabiliyor. Modelin dalgalı olması ve tekdüze gitmemesi yapılan çalışmaya çok başka bir hava katıyor. Karnıbahar örneklerini tek renk veya birden fazla renk seçeneği ile beraber kullandığınızda da çok daha güzel sonuçlar elde edebilirsiniz.

Karnıbahar modelinin örülmesi ve uygulaması kolay

Gerçekten çok fazla zorlanmadan yapabilirsiniz. Diğer uzun ve karışık modellere nazaran bu örnek sizin için oldukça faydalı olacaktır. Yukarıda bahsettiğimiz gibi yapacağınız modeller bebekler ve çocuklar için daha uygun. Bir bebek beresi yapmak isterseniz bu karnıbahar örnekleri tam sizin işinizi görecek güzel bir model.

Karnıbahar örgüsünün yapılışı

Yukarıdaki aşamalara dikkat ederseniz sadece 5 adımda modelin genel hatlarını ortaya çıkartarak oluşturmaya başladığınızı göreceksiniz. Fotoğrafların alt kısımlarındaki açıklamalar size tam olarak modeli nasıl yapacağınız konusunda yardımcı olacaktır. Bu model gibi bir çok modelin de anlatımının olduğu anlatımlı örgü modelleri kategorimize bakmadan geçmeyin. Oldukça güzel ve işinize yarayacak modeller bulabilirsiniz.

Kaynak: https://nako.com.tr/nako-orgu-kulubu.php?bolumID=3&sf=105

Sponsor Bağlantılar
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ