Kare ve Gül Desenli Kabartma Lif Modeli Yapılışı

Sponsor Bağlantılar

Yine çok güzel bir lif modeli yapılışı. Yeni ve güzel işlere bayılıyorum. Farklı örgü modelleri her zaman kendini belli eder. İşte bu da öyle güzel lif modeli için bir örnek. Hem duruşu, hem modeli ile dikkat çekiyor. Kabartma örgü modelinin örülmüş olması kullanılmış olması da, örneği daha güzel bir hale getiriyor. Artık günümüzde düz örgüler yavaş yavaş yerini daha tarz ve farklı işlere bırakıyor. Bu model de bunlara en güzel örneklerden bir tanesi. Peki bu modeli yalnızca lif olarak mı düşünüyorsunuz?

Farklı Örgü Modellerine Dönüşebilecek Güzel Lif Modelleri

Başlıkta lif modeli olarak yazdım fakat, şöyle etraflıca bir düşünürseniz bu güzel model battaniye ve paspasa bile dönüşebilir. Kabartmalı olduğundan yumuşaklık hissi artacaktır. Bu yüzden büyüterek hem üzerinize örteceğiniz güzel bir battaniye çıkartabilir veya ayaklarınızın altına yumuşacık bir paspas örebilirsiniz. Küçülterek ise, bebekleriniz için de çok yumuşak bir lif modeli ortaya çıkartabilirsiniz.

Şema İle Anlatımlı Lif Modelleri

Lif modelinin genel örgüsünü anlatan şema ile, orta kısımda bulunan çiçeğin anlatım şeması ayrı ayrı olarak verilmiş. Bu şekilde hem daha kolay örebilir, eğer büyütmek veya küçültmek isterseniz çok daha basit bir şekilde işlemi yapabilirsiniz. Bence örnekteki renklerin haricinde farklı renkler kullanarak modeli yapın. Daha pastel renkler battaniye ve paspas için harika olacaktır. Mutfak bezi olarak da düşünülebilir. Üst kısmına asmak için bir halka yapıp o şekilde de kullanabilirsiniz.

orgu-cicek-motifi-1

kabartma lif modeli örülmüş hali

orgu-cicek-motifi-2

kabartmalı lif modelinin yapılış şeması

orgu-cicek-motifi-3

kabartmalı lif modeli nasıl örülür adım adım görsellerle açıklaması

Sponsor Bağlantılar
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ