Kare örgü modeli ile yapılmış örgü çanta

Bu sene kare örgü modeli ile o kadar çok şey yapıldı ki, şimdi saymaya kalksam onlarca örnek sıralayabilirim. Kare model o kadar esnek ve güzel ki. Tek başına, birleştirilerek veya başka bir örgü modeline monte edilerek kullanılabiliyor. Daha çok tek başına yapılıp lif veya mutfak bezi gibi kullanılan bu modeller ile, günümüzde tek tek örülüp birleştirilerek battaniye, pasapas gibi evde kullanılabilecek şeyler de yapılabiliyor. Fakat artık ev örgülerinden çıktı iş. Yavaş yavaş bayanların günlük hayatlarında kullandığı giysi veya aksesuarlarda da bu kare modeller kullanılıyor. Örneğin şal, hırka, yelek gibi sürekli kullanılan giysilerde de kare modeller tercih ediliyor. Sanırım bu kadar çok kullanılmasının sebebi tek bir kare model ile bütün bir iş bitirilebiliyor. Bu hem örgüyü örerken kolaylık sağlıyor, hem de küçük bir model ile bütün çalışmayı tamamlayabiliyorsunuz.

Kare örgü modelleri ile çanta yapılışı

Aksesuarlar da kare modellerle örülmeye başladı demiştik. Bunların en bilindik ve en sık kullanılanları ise örgü çantalar. Alanın çok geniş olmaması ve modelin küçük olması işi kolaylaştırarak çok daha hızlı ve renkli işler ortaya çıkabiliyor. Aşağıdaki örnek eflatun ve beyaz ile iki renk olarak örülmüş. Daha önce şu konuda çiçek desenli olarak örülmüş olanı vardı. O çanta tam bir yaz çantası. Bu ise biraz daha her mevsim gibi. Fotoğraflardan tam olarak nasıl yapıldığını çıkartabilirsiniz diye düşünüyorum.

kare-orgu-canta-1 kare-orgu-canta-2 kare-orgu-canta-3 kare-orgu-canta-4 kare-orgu-canta-5 kare-orgu-canta-6 kare-orgu-canta-7 kare-orgu-canta-8 kare-orgu-canta-9

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ