Kare örgü desenleri ile oyuncak amigurumi yapımı

Sponsor Bağlantılar

İnternette genel olarak crochet amigurumi veya amigurumi pattern olarak da arayıp bir çok örneğini bulabileceğiniz amigurumi yapımı, son zamanlarda oyuncak yapımında örgü modellerinin de devreye girmesi ile oldukça popüler bir hale geldi. Sadece amigurumi oyuncak yapan bir sektör bile oluştu diyebiliriz. Genellikle küçük boyutlu, şirin ve bir sehpanın veya komidinin üzerinde durabilecek şekilde yapılan bu oyuncak modeli, istenildiğinde büyük daha büyük olarak örülerek çocukların en iyi arkadaşlarından birisi haline gelebiliyor. Amigurumi yapımının en büyük avantajlarından bir tanesi; kendi seçtiğiniz ve güvendiğiniz materyaller kullanarak çocuğunuzu zararlı madde ve boyalardan korumak. Bu taraftan bakıldığında gerçekten mükemmel bir düşünce. Yalnızca çocuklarınız için örmeyebilirsiniz bu sevimli örgü oyuncakları. Evinizin bir köşesine dekorasyon amaçlı olarak yerleştirerek farklı bir hava yakalayabilirsiniz.

Kare örgü desenleri ile amigurumi oyuncak yapımı

Amigurumi oyuncaklar genellikle düz olarak örülür ve üzerine yerleştirilen çeşitli aksesuarlarla hayvan deseni ortaya çıkartılır. Fakat bu örnek tam bir zeka ürünü diyebiliriz. Genellikle Afrika çiçek desenli bu kare örgü modelleri battaniye veya şal yapımında kullanılır. Fakat beklenmedik şekilde karşımıza çıkan bu model oldukça eğlenceli ve komik olmuş. Kendini hem düz ve sıradan bir modelden ayırıp hem de görünüm açısından oldukça tatmin edici bir hal almış.

Aşağıdaki galeride adım adım bu güzel modelleri nasıl oluşturabileceğinizi anlatan fotoğraflar ekliyorum. Fotoğrafların üzerinde İngilizce terimler var. Daha önce şu konuda terimlerin ne anlama geldiğinden bahsetmiştik. Bu konuya bakarak anlamlarını öğrenebilirsiniz. Eğer kare örgü modelinin nasıl yapılacağını tam anlamıyla öğrenmek isterseniz bu konudaki anlatıma da bakabilirsiniz.

amigurumi-pattern-1

 

Kaynak:http://www.ravelry.com/patterns/library/nellie-the-elephant-african-flower-crochet-pattern

Sponsor Bağlantılar
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ