Kanaviçe kolye yapımı ve kanaviçe kolye modelleri

Sponsor Bağlantılar

Kanaviçe kolye modelleri internette sıkça karşınıza çıkıyordur. Genellikle bir çok kişi tarafından satılan bu güzel modeller, aslında yapılışı bakımından hiç de zor değil. Eğer el işi ve özellikle kanaviçe yapıyorsanız kanaviçe kolye yapımı sizi hiç de zorlamayacaktır. Çünkü sizin yaptığınız büyük ebatlı işlerin yanında bu küçük ve şirin modeller size oldukça eğlenceli gelerek zevkle işlemenize neden olacaktır. Ebat küçük olduğu için yapması da oldukça zahmetsiz ve kolay oluyor. Tabi bu hiç yapmayanlar ve ilk kez yapacaklar için geçerli değil. İnternet’te özellikle yabancı sitelerde oldukça fazla örnek bulmanız mevcut. Çok kolay bir şekilde modelin kalıbını çıkartarak siz de o modellerden esinlenip harika işler yapabilirsiniz. Bunları yapmak hiç de zor değil. Kanaviçe kolye yapımı sadece tek bir modelden oluşmuyor. Alternatif olarak bir kaç model mevcut.

Kanaviçe kolye aparatları

kanavice-kolye-aparati-delikli

Kanaviçe kolye yapımında kullanılan ve en çok tercih edilen; üzerinde minik minik delikler olan aparat. Bunun sayesinde işleyeceğiniz modeli direkt olarak bu delikli kanaviçe kolye aparatı üzerine işleyerek oldukça güzel işler ortaya çıkartabilirsiniz. Bunların ahşap ve plastik olanları mevcut. Kendiniz için en ideal olanını seçerek çalışmaya başlayabilirsiniz.

kanavice-kolye-aparati-metal

Bir diğer kanaviçe kolye aparatı herkesin de çok yakından bildiği metal olarak kolye uçlarına kullanılan aparat. Minik etamin kumaşı üzerine işlediğimiz deseni bu metal aparat içine yerleştirip sıkıştırıyoruz. Oldukça pratik ve şık görünüyor.

kanavice-kolye-aparati-kasnak

Bir de yaptığınız çalışmayı kasnağa gerer gibi yerleştirerek yapılabilen aparat mevcut. Bu da çalışmayı direkt olarak gösterdiği için çok şık duruyor.

Kanaviçe kolye yapımı

Bu kadar güzel modeller ve aparatlardan sonra sıra geldi bunları uygulamaya dökmeye. En başta da söylediğim gibi kanaviçe işleyen hanımlar için işin etamin üzerine işleme kısmı çok kolay olacaktır. Fakat iş bununla bitmiyor tabii ki. İşleme ve güzel bir modeli oluşturma aşamasından sonra aparatlar yardımı ile bu güzel kolyeleri oluşturmaya başlayacağız. Peki nasıl yapacağız. Birincisi aşağıdaki videoyu dikkatle izleyerek. Dilin İngilizce olduğuna bakmayın. Oldukça güzel bir anlatım ve size çok yardımcı olacak.

Bu video ile delikli aparat kullanarak nasıl güzel bir kanaviçe kolye yapılır onu görebilirsiniz. Bir diğer yol da fotoğraflı ve adım adım olarak uygulamak. Bunun için de metal çerçeveli bir kolye ucu ile nasıl bir kanaviçe kolye yapılır onu görebilirsiniz. Kullanacağınız malzemeler çok basit ve sürekli elinizin altında olan şeyler. Rahatlıkla uygulamaya geçebilirsiniz.

kanavice-kolye-yapimi

Tüm bu işlemler ve adımlardan da anlaşılacağı üzere, kanaviçe kolye yapımı ile ilgili harika fikirler mevcut. Bunları sadece kolye olarak düşünmeyin. Daha küçük boyutlarda yüzük ve broş olarak yapabilir ve kullanabilirsiniz. Her alanda oldukça güzel ve şıklar. Aşağıdaki galeride fikir alabileceğiniz modeller var. Onlara bakarak kendi modelinizi oluşturabilir ve işleyebilirsiniz.

Kanaviçe kolye modelleri

Sponsor Bağlantılar
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ