Kalpli Kitap Ayracı Yapımı

Okumayı seviyorsanız ve her zaman okurum diyorsanız mutlaka elinizden düşmeyen kitaplarınız vardır. Okumak gerçekten çok güzel. Fakat ülkemizde ne yazık ki okuma oranı çok düşük. Bunun için çok fazla aşılması gereken engeller ve yollar var.

Televizyon izlemeyi çok seven bir toplumuz. Ne olursa olsun, ne çıkarsa çıksın reklamları bile gözlerimizi kırpmadan izliyoruz. Kitap okuma alışkanlığımız yok denecek kadar az maalesef. Bu alışkanlık en iyi küçük yaşlarda kazanılır. Çocuklarımızı kitap okumaya teşvik etmek, kitap okumanın ne kadar yararlı ve iyi bir şey olduğunu onlara göstermek için çeşitli yollar deniyoruz.

Kitap okurken her zaman gerekli olan bir şey varsa o da kitap ayracı. Kitap ayracını kullanan kişi genellikle titiz ve kitabını çok seven kişidir. Kaldığı yeri kitabın kulakçığını kıvırarak işaretlemez. Şimdi sizlerle, çok güzel ve renkli kağıtlar kullanarak yapabileceğiniz, hem çocuklarınızın kitap okurken biraz daha zevk alabileceği kalpli kitap ayracı nasıl yapılır fotoğraflı olarak paylaşacağım. Sadece bir kaç adımda yapabileceğiniz bu kitap ayracını dilediğiniz renk ve desenlerle süslenmiş el işi kağıtları ile veya daha kalın karton kağıtlarla yapabilirsiniz. Ama ince kullanmanızda yarar var. Aksi halde çok kalın kağıt kaba duracaktır.

kitap-ayraci-nasil

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ