Kalem ile çiçek motifi yapılışı

Sponsor Bağlantılar

Çalışmalarını yaparken her zaman tığ veya şiş kullanacaksınız diye bir kaide yok. Eğer bir şeyi yapmak için kafanıza koyduysanız farklı aletlerle de onları tamamlayabilirsiniz. Üstelik hem daha pratik hem de sonuç daha güzel bile olabilir. Tığ veya şişle boyutlu bir çiçek motifi yapımı örmeye kalktığınızda sizi çok uğraştırarak zamanınızı alabilir. Bu şekilde bir yol izlerseniz çok farklı bir çalışma elde edebilirsiniz.

Birinci örnekte iki kalem kullanılarak oluşturulan çiçek motifi modeli, ikinci örnekte tek kalemle yapılmış. İkincisi daha kolay ve yumuşak görünüyor. Yere minder olarak yaptığınız örgü işlerine uygulayabilir, yastıkların üzerine bir kaç tane örüp daha konforlu, yumuşak ve dekoratif olmasını sağlayabilirsiniz. Battaniyeler ve yatak örtüleri için de yumuşak ve güzel birer alternatif olabilir. Sadece komple bir model oluşturmak zorunda da değilsiniz. Bu çiçek motiflerini tek tek aksesuar olarak da farklı modellere de uygulayabilirsiniz.

Aşağıdaki galeride çiçek motiflerinin iki farklı yapılışını görebilirsiniz. Size hangi model daha kolay ve pratik geliyorsa onu deneyip çalışmalarınızda uygulayabilirsiniz. Fakat her pratik olan şey güzel olacak değil. Görüntüden ödün vermeden en iyisini seçip uygulamanızı tavsiye ederim. Kolay gelsin.

Kalem ile çiçek motifi yapılışı

kalemle-cicek-motifi-yapilisi-16

Sponsor Bağlantılar
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ