Kalan iplerle çok şık ve rengarenk örgü yelek modelleri için fikirler

Sponsor Bağlantılar

Yine örgü yelek modelleri ve örnekleri için harika bir fikir. Bu denli güzel fikirler ancak örgü kategorisinde ortaya çıkar zaten. Örgü yelek yapılışı gibi işlerde kalan ipleri değerlendirme konusu ile oldukça yaratıcı ve bir o kadar kullanışlı modeller ortaya çıkmaya başladı. Öyle ki küçük iplik kalıntıları ile oluşturulan minik minik örgü modelleri birleştirilerek ortaya bu gibi harika işler çıkıyor. Renk renk, model model çalışılan ve örülen küçük motifler, renk uyumunun sağlanması ile beraber fotoğraflardaki gibi bayan yelek modelleri ya da bebek yelek modelleri için harika alternatifler oluşturuyor. Elinizdeki çok güzel ve çok beğendiğiniz yelek modellerinin kesimlerini bu şekilde rengârenk parçalarla oluşturup, yeleğinizin güzel kesimi yanında görünümü de güzel olan hoş bir çalışma elde etmiş olursunuz.

kalan-ipleri-degerlendirme-orgu-yelek-modelleri-icin-fikirler-1

Kare örgü modelleri artık çok popüler

Kare örgü motifleri o kadar çok tercih edilmeye başlandı ki. Hem neden tercih edilmesin. Komple bir çalışmayı bir parça örmek yerine, küçük küçük parçaları yavaş yavaş örerek, hem sıkılmadan hem de zevk alarak örmek çok daha güzel görünüyor. Bu şekilde sürekli artan ve bir kenarda duran iplerinizi değerlendirmeniz için de oldukça iyi bir fırsat doğuyor.

Aşağıdaki modelleri dikkatlice incelerseniz yeleklerin düğme ve ilik olan kısmı yani tam ortadaki birleşme yerleri, sağlı sollu aynı model ile örülmüş. Bunun nedeni karşıdan bakıldığında direkt olarak göze ilk çarpan yerin o kısım olması. Tam birleşim yeri aynı örüldüğünden, yelek iliklendiğinde güzel bir bütünlük sağlanmış. Diğer kare kısımlarda ise özgür davranabiliriz. Hem model, hem de renk olarak farklı alternatifleri birleştirmek sureti ile bu güzel örgü yelek çalışmalarını oluşturabiliriz.

Örgü yelekler için kalan ipleri değerlendirme örnekleri

 

Kare örgü deseni artık her türlü işte kullanılıyor. Bu yüzden biz de zaman zaman bu modeller ile yapılmış çalışmaları paylaşıyoruz. Yeleği oluşturan bu güzel modelleri nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız eğer, kare örgü deseni yapılışı konusunda adım adım hem fotoğraflı hem de yazılı anlatımı mevcut. Mutlaka işinize yarayacaktır. Sitede kare motifler ile yapılmış her türden çalışmayı bulabilirsiniz. Oyuncak, battaniye, çanta, lif gibi aklınıza gelebilecek bütün işleri paylaştık. Onları tek bir seferde kare örgü motifleri aramasından ulaşarak ilham alacağınız güzel modellere ulaşabilirsiniz.

Sponsor Bağlantılar
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ