Kadınların Konuştuğu İğne Oyası Modelleri

Sponsor Bağlantılar

Çeyizlerin olmaz olmazlarından birini de iğne oyaları oluşturuyor. İğne oyaları modelleri ile çeyizinize şık modeller ekleyebilirsiniz. İğne oyası yapmak biraz el becerisi isteyen bir işlem olduğundan dolayı yazma modellerinde dikkatleri çekmektedir. Birbirinden farklı yazma modelleri ya da havlu kenarları için iğne oyası modelleri kullanabilirsiniz.

İğne oyası yapmaya yeni başladıysanız eğer öncelikle yapımı kolay olan modellerden başlamanız gerekiyor. İğne oyası modelleri arasında yapımı kolay ve oldukça şık duran modellerden biri de badem motifidir.

Bademli İğne Oyası

İğne oyası modelleri arasında en çok tercih edilen motiflerden biri olan badem motifini yapmak için öncelikle yapmanız gerekenlerden biri de modele başlamak için gerekli materyallere sahip olmaktır. Materyaller sağlandıktan sorna oyaya alt zemin için tercih ettiğiniz bir ip rengi ile başlayabilirsiniz. Motife zürafa modeli ile başladıktan sonra bir halka yapılır. Halkanın için bir dal ve daha sonra küçük zürafalar ile doldurulmalıdır. Bu noktada başlangıç için 6 adet zürafa yapmanız gerekiyor. Daha sonra yapmanız gerekenlerden biri de her sırada azaltarak ilerlemektir. Böylece bir önceki zürafanın içine dal yapılır ve ve kalan motif sayısınca zürafa yapılır. Daha sonra yapılan tüm motif tamamlanınca tepeye 3 adet dal yapılır ve daha sonra kalan kısımlar tamamlanır. Böylece bir badem motifi elde edilir.

İğne Oyası Kullanımı

İğne oyası yapımı öğrenildikten sonra oldukça zevkli olan modellerden biri olacaktır. Temel mantığını kavradıktan sonra iğne oyası yapmak oldukça kolay olacaktır. İğne oyası yalnızca yazma modellerinde değil aynı zamanda havlu kenarlarında da tercih edilebiliyor. Dilerseniz iğne oyası modellerini takı tasarımında da kullanma imkanınız vardır. İğne oyası modelleri ile çeşitli takılar yaparak kendiniz ve çevrenizdekilerin kullanmasını sağlayabilirsiniz.

Sponsor Bağlantılar
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ