Islak Keçe Yapımı

Sponsor Bağlantılar

islak-kece-yapimi

Merhaba hanımlar. Bu gün sizelerle ıslak keçeleme yöntemini ve ıslak keçe yapımını detaylı ve fotoğraflı bir şekilde paylaşacağım. Malzemelerinizi hazırladıktan sonra aşağıda vereceğim detaylı tarif ile ıslak keçe yapımını tamamlayabilirsiniz.

Malzemeler

Keçe yünü
Sabun
Fırça ya da Blok Sünger
İnce Tülbent
Gözenekli Duvak Tülü
Kabarcıklı naylon ya da Poşet Naylon
Sabitleme Aparatı

Uygulama

Keçe yününü açarak hazırlayalım. Fırça üstüne keçe serip keselim. Çalışmanızı daha büyük hazırlayacaksanız süngeri blok kullanalım. Süngerin üst kısmına ince olarak hazırladığımız tülbenti serelim. Keçe yününün boyun kısmına yerleştirip kenarlarından keselim. Sabitleme aparatımızı dik bir şekilde tutarak batıralım çıkaralım. Bütün yüzeye bunu tekrarlayalım. Bu batırıp çıkarma işlemini tekrar enlemesine olarak yerleştirelim ve tekrarlayalım. Sabitleme aparatımızı yüzey kısmının her yerine tıklayarak bunu tekrarlayalım.

Keçemizi fırçanın üzerinden kaldırıp arka kısmını çevirelim ve yine aparatımızı yüzeyin her tarafına batıralım. İkinci katı enlemesine serip tekrar sabitleyelim. Arka tarafını çevirip aynı işlemleri yapalım.

Üçüncü kata gelindiğinde keçemizi boy kısmından yerleştirelim. Bu yöntemle keçenizin kalınlığını kendiniz belirleyebilirsiniz.

Hazırlanan keçemizi fırçadan kurtarıp tülümüzün arasına koyalım. Bu tül sabun işleminde keçemizin bozulmaması için yardımcı olacaktır.

Kendimize düz zemin bulalım ve hangi naylonu kullanacaksak onu serelim. Bu naylonun üstüne hazırladığımız keçemizi koyalım. Kaynar suyu keçemizin her yerine püskürtmek sureti ile dökelim. Üst kısım ve alt kısıma sabunu bol bol sürün. 10-15 dakika parmak uçlarımızla yuvarlak hatlar ile yünümüzün karışarak keçe olmasını sağlayalım. Ellerinizle sıkarak sabunları akıtın.

Hazırladığınız keçeyi bir havlu üzerinde kurutarak istediğiniz yerde uygulayın.

 

Sponsor Bağlantılar
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ