İğne oyası yazma ve iğne oyası yemeni modelleri

Sponsor Bağlantılar

İğne oyası örgüden biraz daha zahmetli ve zor olmasına karşın hanımlar iğne oyası yazma ve yemeni modellerini çok zevk alarak yapıyorlar. Ufacık iğne ile yapılmaya çalışan modeller bazen çok zorlu olabiliyor. Fakat genç kızların çeyizlerinde ve evlenmiş hanımların sandıklarında olmazsa olmazlar birisidir iğne oyası ile yapılmış yazma ve yemeni modelleri. Her işe güzellik katan iğne oyaları, yemeni ve yazmalarda da çok sık kullanılıyor. Özellikle kullanılan bu modellerin üzerinde bulunan desene uygun yapılan iğne oyası, modeli çok daha ön plana çıkartarak güzel görünmesini sağlıyor. Çok renkli modellerin üzerindeki desenler ile birlikte iğne oyaları kendini gösteremiyor. Bence en güzel siyah kumaştan olanlarda yaptığınız çalışmalar çok daha net ve güzel ortaya çıkıyor.

iğne oyası yazma ve yemeni modelleri

Yazma ve yemeni modelleri iğne oyası ile çok daha güzel

Aldığınız bu gibi modeller ne kadar renkli ve desenleri güzel olsa da kenarına köşesine bir kaç şey oyalamadan olmuyor. Kendisini göstermesi için bu gibi şeyler yapmak şart. Bunları yapmak için bir çok teknik olsa da yine de en iyisi ve en kaliteli görüneni iğne ile yapılan oyalar. Küçük küçük işlenen, incecik iplerin çok dikkatli bir şekilde uygulanarak yapıldığı modeller bittiğinde çok güzel birer görüntü ortaya çıkartabiliyor. Her yapılan iş çok güze olacak diye bir şey yok. Fakat doğru motif ve uyumlu renkler ile harika şeyler ortaya çıkabiliyor.

Oyayı işleyip bırakmayın

Evet genel olarak hanımlar oyayı işleyip o şekilde bırakıyorlar. Halbuki çok güzel süsleme fikirleri ile yaptığınız modeli canlandırabilirsiniz. Küçük ve renkli boncuklar oyanın uç kısımlarına çok yakışıyor. Günümüzde popülaritesini yitirmeye başlasa da pullar da hala kullanılıyor. Bu gibi süslemeler sade ve basit olan çalışmanızı çok daha üst seviyeye çıkartabilir. Denemeden bilemezsiniz.

İğne oyası yazma ve iğne oyası yemeni modelleri

Yukarıdaki galeride çok güzel örnekler mevcut. Söylediğim gibi siyah olanlarda var ve siyah üzerine renkli oyalar kendini çok güzel göstermiş. Siyah modellerin üzerine hangi ipi uygularsanız uygulayın her zaman güzel görünüyor. Renkli ve bir o kadar canlı ipler kendisini daha güzel gösterebiliyor.

iğne oyası modelleri nasıl yapılır

Peki ama iğne oyası nasıl yapılır bilmiyorum

Bu işe yeni başlayan bayanların ve genç kızların böyle bir sorunu olabilir. Modelleri çok sevip onları yapılışının nasıl olduğunu bilmeyen bayanlar üzülmesin. Bir çok kaynaktan iğne oyası yazma ve yemeni modellerinin yapılışını öğrenebilirler. Ama adım adım ve fotoğraflı olarak öğrenmek isterseniz biz daha önce çok detaylı bir şekilde nasıl yapıldığını vermiştik. İğne oyası nasıl yapılır resimli anlatım konusunda en başından bitişine kadar detaylı bir şekilde bunu öğrenebilirsiniz. Hatta bocuk ve pulların da nasıl verimli bir şekilde kullanılabileceğini görebilirsiniz. Bundan sonra geri dönüp yukarıdaki galerideki modelleri inceleyerek yavaş yavaş fikir sahibi olabilir ve yapmaya başlayabilirsiniz. Çok zor değil. İstemek ve başlamak başarmanın yarısıdır. Şimdiden kolay gelsin.

Sponsor Bağlantılar
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ