İğne Oyası Modelleri ve İğne Oyası Örnekleri

Sponsor Bağlantılar

İğne oyası modelleri ve örneklerine, tekniklerine ve derslerine ve yapılışlarına bakıldığında, bir şeyden ayrı yalnızca ve tek başına kullanılması pek güzel olmayan, mutlaka bir şeyin kıyısına, köşesine, kenarına üzerine dikilerek veya işlenerek çok daha güzel bir sonuç veren ince işçilik isteyen bir el hüneri. Tek başına kullanılan tığ örnekleri var mı, evet var. Aşağıda onları da göreceksiniz. En çok yapılanlar arasında yeni iğne oyası yazma kenarı modelleri yer alıyor. Fakat havlu kenarı, yazma oyası, tülbent oyası, masa örtüsü kenarı, yatak örtüsü kenarı gibi evinizin her yerinde veya henüz evlenmemişseniz çeyizinizde bulunan her işin bir kıyısında mutlaka vardır. Özellikle çeyizler için oldukça popüler olan bu modelleri örmek genç kızların çeyizlerini oldukça renklendiriyor.

İğne Oyası Havlu Kenarı Artık Çok Yapılıyor

Eskiden iğne oyası denildiğinde, yemeni, eşarp gibi şeyler akla gelirdi. Bu oya modelinin yaygınlaşması, derslerin çoğalması, internette veya faklı yerlerde örnek paylaşımlarının daha fazla olması diğer işlerde de kullanılmasını yaygınlaştırdı. Özellikle havlu kenarı örneklerinde çok fazla kullanılmaya başladı. Havlu, eve gelen her misafirin görebileceği yegane işlerden birisi çünkü. Bu modellere işlenen yeni iğne oyaları yaptığınız çalışmayı çok daha güzel ve estetik göstermek için oldukça iyi bir seçenek. Fakat sadece ev tekstili için de değil, çok çeşitli takılar tasarlamak için de iğne oyası motiflerini inceleyip ilham alabilirsiniz. Popülaritesi gittikçe artan bu sektör içinde oldukça farklı modeller var.

iğne oyası yazma modelleri için yeni motif

İğne Oyası Teknikleri Yaygınlaşıyor

Peki neden daha önce bu kadar yaygın değildi? İğne oyası yapılışı ve teknikleri bakımından sabır ve titizlik gerektiren bir iş. Hal böyle olunca, hanımlar el işinde daha pratik, daha kolay ve daha az zaman harcayabilecekleri işlere yönelmişlerdi. Fakat artık kaynak da çok öğreten de. Bu sebeple eller çok daha hızlı ve çok daha pratik. Örneklerde de göreceksiniz, çiçek hiç bir zaman popülerliğini yitirmiyor. Özellikle iğne oyası ile yapılmış yazma kenarı modelleri ile beraber kullanılan doğa şekilleri her zaman bir numaralı motif. Farklı renk ve ipliklerle değişik, güzel ve yeni modaya uygun iğne oyası örnekleri ortaya çıkıyor. Kombin olarak yanına yaprak veya yuvarlak desenli işlemeler de yapılarak modeller daha da güzelleştiriliyor.

İğne Oyası Modelleri ve İğne Oyası Örnekleri Fotoğraf Galerisi

Yukarıdaki galeride yüzden fazla örnek eklemeye çalıştık. Bu örnekler arasında aradığınız her türden motife ulaşabilirsiniz. Özellikle aralarında oldukça kolay yapabileceğiniz iğne oyası örnekleri var. Takılar için, yazmalar için, havlular, tülbentler, örtüler için yani kısacası aradığınız her türden şey için bir örnek inceleyebilirsiniz. Hepsi birbirinden güzel ve kolay. Renk seçenekleri bazı modeller için çok yerinde olmasına rağmen bazılarına ise hiç uymamış. Sizin de gözünüze çarpan bu gibi şeyleri kendi tecrübeniz ile tamamlayarak güzel ve farklı iğne oyası örnekleri ortaya çıkartabilirsiniz.

kaynak:https://www.facebook.com/pages/Nazl%C4%B1-birsenin-i%C4%9Fne-oyalar%C4%B1/214779018663457?sk=photos_stream&tab=photos_albums

Sponsor Bağlantılar
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ