İğne oyası ile yapılmış harika namaz başörtüsü modelleri

Sponsor Bağlantılar

Hemen hemen her ailenin evinde olan iğne oyası namaz başörtüsü modelleri geleneksel olarak çeşitli iğne oyası teknikleri ile süsleniyor. Düz bir örtüler bu güzel iğne oyası kenarlar ile bambaşka bir görünüm kazanıyor. Genel olarak beyaz kullanılıyor fakat iğne oyasının modeline göre de çeşitli renkte örtüler ile de güzel şeyler ortaya çıkartabilirsiniz. Beyaz örtüler işlenirken çok daha canlı ve sıcak renkler kullanılıyor. Beyaz üzerine işlenen renkli modeller kendisini diğer soft renklere nazaran daha iyi ve güzel gösteriyor. Tam tersi olarak renkli ve koyu renkte bir namaz örtüsü seçerseniz, ya beyaz ya da açık renkte ipler tercih edebilirsiniz. Siyah üzerine giden en güzel renk ise altın yaldız dediğimiz altın sarısı renkler. Bu güzel renk siyah üzerine harika bir görünüm sağlıyor ve iğne oyası başörtüsü çok daha şık görünüyor.

İğne oyası modeli namaz başörtüsüne çok yakışıyor

igne-oyasi-namaz-basortusu-5

Namaz başörtüsü modellerinin en büyük handikabı, diğer tülbent ve başörtüsü modellerine göre alanının daha geniş olması. Yani bir tülbent kenarını işleyeceğiniz süre ile bir namaz başörtüsünü işleyeceğiniz süre aynı olmayacaktır. Örtünün büyük ve geniş olması sizi biraz daha fazla uğraştıracaktır. Fakat geniş alandaki görünüm çok daha şık ve güzel. Bu güzel iğne oyası namaz örtüsü çalışmalarını sadece iğne oyası ile de süsleyim bırakmak zorunda değilsiniz. Çeşitli aksesuarlar ve pullarla çok hoş ve güzel tasarımlar da yapabilirsiniz.

Genellikle tek renk örtü kenarlarına titizlikle işlenen bu güzel modeller için fikir alabileceğiniz bir galeri aşağıda sizlerin incelemesini bekliyor. İğne oyasının güzelliği ve inceliğini detaylı olarak görebileceğiniz bu güzel işlerden ilham alıp çok daha farklı ve yaratıcı işler çıkarmanız dileğiyle.

İğne oyası namaz başörtüsü modelleri

Bu güzel örtülerin kenarlarına işlemek için biraz daha fazla model görmek isterseniz daha önce paylaştığım iğne oyası yazma ve iğne oyası yemeni modelleri konusunda harika örnekler var. Mutlaka göz atmanızı tavsiye ederim. İğne oyasının bu güzelliklerine bakıp da yapmayı bilmiyorsanız eğer sakın üzülmeyin. Bu sorun için de iğne oyası nasıl yapılır resimli anlatım konusuna hemen girip bakın. Adım adım resimli olarak iğne oyası yapmanın başlangıç aşamasını çok kolay bir şekilde öğrenebilirsiniz.

Sponsor Bağlantılar
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ