iğne oyası ile yapılmış harika havlu kenarı modelleri

Sponsor Bağlantılar

Havlu kenarı denildiğinde, bu modeller için uygulanan en güzel örnekler iğne oyası ile yapılan modellerden çıkıyor. Neden derseniz, o kadar zarif ve ince bir işçilik ile uygulanıyorlar ki, bazen dakikalarca hayranlıkla bakabiliyor, nasıl yapılmış bu diye inceleyip kendiniz de yapmak için can atıyorsunuz. İğne oyası ile yapılan havlu kenarları, havlunun üzerindeki desen ve işleme ile uyumlu olduğunda ise ortaya harika işler çıkabiliyor.

En fazla iğne oyası havlu kenarı aranıyor

Biraz araştırma yaparsanız, veya çevrenizde bu işlerle ilgilenen kişilerle konuşursanız, tığ işi veya şişle örülmüş havlu kenarlarından çok, iğne oyası ile yapılmış modeller çok daha fazla tutuyor. Bunun sebebi, iğne ile yapılabilecek işler çok daha fazla. Çünkü ince işçilik ile ortaya çıkartılan model sayısı daha fazla. Farklı ip seçenekleri ve modelleri ile çok daha güzel modeller örülüyor. İnternet’te de düz havlu kenarlarından çok, iğne oyası modelleri araması daha fazla.

Dantel havlu kenarı modelleri hala çok fazla tutuluyor

Dantel hiç bir zaman bitmeyecek ve her nesilde örülecek. Dantel havlu kenarı da hiç bir zaman eskimeden her zaman örülecek. Günümüzde beyaz dantelden çok artık renkli ipler ile de çok tatlı işler çıkıyor. Sadelik yerini yavaş yavaş rengarenk işlere ve modellere bırakıyor. Renkli ipler ile örülmüş dantel havlu kenarları da bunlar arasında.

İğne oyası havlu kenarları

Aşağıda 40 kadar iğne oyası ile yapılmış havlu kenarı modeli var. Örnekleri incelerseniz çok basit örnekler de var, usta hanımların yapacağı örnekler de. Aralarında size uygun bir model mutlaka vardır.

Sponsor Bağlantılar
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ