İğne Oyası Bileklik Yapımı

Sponsor Bağlantılar

Şuan moda olan eşyalar arasında yapılabilecek iğne oyası, takı olarak bileklik modeli oldukça yaygındır. Yapılışı oldukça kolay ve maliyet açısından uygundur. Çok zarif ve şık tarz duran iğne oyası bileklikler her yaşa uygun modeller arasındadır. İğne oyası bileklik yapmak, acemi ya da profesyonel olan kişiler tarafından yapılması oldukça zevkli ve basittir.

İğne Oyası Bileklik Yapımı İçin Hangi Malzemeler Gereklidir?

Kullanılacak malzemeler, renkli masırlar, klips ve zincir ile çok şirin iğne oyası bileklik yapım aşamasına geçilebilir.

İğne Oyası Bileklik Nasıl Yapılır?

Renkli iplerden 2 zürafa modeli yapılarak başlanır. İlk aşama, bileklik için arttırmalı olacak şekilde 5 sıra yapılır. Azaltılan sıradan tekrar 2 model daha zürafa yapılarak üst üste model çıkılır. Bileklik istenilen uzunlukta ayarlanabilir. Zürafa modeli tamamlandıktan sonra, bilekliğin ucuna klips ve zincir takılır. İğne oyası bileklik modeli için değişik çiçek tarzında ki modelin yapılışı ise, renkli ipten 3 zürafa yapılıyor. İlk sıradan arttırma yapılarak 5 sıra yapılıyor ve sonra azaltılarak toplamda 3’lü çiçek oluşturuluyor. Çiçeklerin kenarlarına beyaz ile zürafa modeli işlenerek orta kısımlarına çizik atılıyor. Çiçeklerin yan kısımları birleştirilerek 4 zürafa modeli daha işlenir ve biten modele ilave edilir.

İğne Oyası Bileklik Örnekleri

İğne oyasından bileklik haricinde yapılacak farklı ve çeşitli modeller vardır. Yazlık kıyafetler ile kullanılacak kolyeler, hem şık hem de zarif ve boyun da taşıması oldukça kolaydır. Farklı renk ve modelleri bulunan iğne oyası bileklikler çok emek isteyen, yapımı fazla zaman almayan, bitince bileklerde çok hoş gözükmektedir. İğne oyası modelini yapmaya başlamadan önce mutlaka iğne oyası hakkında bilgi sahibi olmak gerekiyor. Takı seti halinde kolye, bileklik ve yüzüğü hediye amaçlı ya da ticari amaçlı kullanılabilir.

Sponsor Bağlantılar
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ