Halkalı Havlu Kenarı Örnekleri

Sponsor Bağlantılar

Dantel örgüler içinde yapımı en basit olan havlu kenarları örgülerdir. Bayanların banyolarında kullanmaktan vazgeçemediği dantelli havlularda artık halkalı havlu kenarı örnekleri çok moda. Evlerimizde, genç kızların çeyizlerinde birbirinden farklı desen ve renkte birçok havlu modelleri bulunuyor. Yapımı son derece kolay olan halkalı havlu kenarları en çok beğenilen ve yapılan havlu kenarı örnekleri arasında ilk sırada yer alıyor. Bizde sayfamızda sizlere bu halkalı havlu kenarları örneklerinden beğenerek ve zevkle yapacağınız modellere yer verdik.

Halka ile yapılan havlu kenarları

Farklı şekillerde yapacağınız halkalı havlu kenarı örnekleri arasından çiçek desenleri çok şık duruyor. Minik halkalar ile yapılan bu modeller çok sevimli görünüyor. Halkalar yapılan minik çiçeklerin daha da gerçekçi durmasını sağlıyor. Özellikle papatyalar en çok beğenilip yapılan modellerden birisidir. Sevimli kalpler, üzümler, çiçekler küçük halkalar sayesinde daha güzel görünüyor.

Halkalı havlu kenarı için malzemeler

İstediğiniz renkte iplikler, tığ ve küçük halkalar bu güzellik için gerekli malzemeler. Sayfamızdaki örnekleri incelediğinizde bu küçük halkaların bir modeli nasıl daha güzel yaptığını göreceksiniz. Kırmızı, mavi, pembe ve beyaz gibi renklerin birbirleri ile uyum sağlaması ve küçük halkalar sayesinde nasıl düzenli bir şekilde durduğunu göreceksiniz. Küçük kalplerin yan yana dizilmesi ile yapılan dört yapraklı yoncalar göz kamaştırıyor.

Nasıl yapılır?

Seçtiğiniz küçük halka modellerini tığ ile istediğiniz renkteki iplikle örüyorsunuz. Daha sonra istediğiniz modele göre birleştiriyorsunuz. Halkalar ile yapılan bu modeller oldukça zahmet ve büyük bir emek istemesine rağmen bayanların gözdesi olmaya devam ediyor. Havlu kenarına yapıldığı gibi havluların üstlerine de yapılabilen modeller kenarındaki dantellerin de uyumuyla havluda adeta sanat rüzgârları estiriyor. Evlerinizde ya da genç kızların çeyizlerinde farklı tasarımlar, renkler, çiçekler, desenler ile göz kamaştırıyor. Tığ ile yapılan halkalı havlu kenarı örnekleri gördüğünüzde sizde yapmak isteyeceksiniz. Hangi renk, hangi desen ve hangi çiçek modellerinden yaparsanız yapın eminiz ki en basit model bile çok şık duracak. Halkalı havlu kenarı örnekleri için sayfamıza göz atmalısınız.

Sponsor Bağlantılar
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ