Farklı ve güzel tığ işi şal modeli ve yapılış şeması

Sponsor Bağlantılar

Örgü modellerinde her zaman farklılık önemlidir. Bu yüzden yine tığ işi şal yapılışı için çok farklı ve güzel tığ işi şal modeli yapılışı şeması konusu için güzel bir örnek paylaşmak istiyorum. Diğer örgü şal modelleri bu model karşısında biraz düz ve sönük kalıyor. Çok detaylı ve bir o kadar gösterişli olan bu şal modeli için şema da mevcut. Maalesef her örgü modelinde adım adım anlatımını bulmak oldukça zor. Fakat modeli paylaşırken en azından yanında bir de şema paylaşmaya çalışıyoruz ki hanımlar hiç değilse şemaya bakarak modeli çıkartabilsinler. Bu tığ işi şal modeli de sadece şeması ile beraber paylaşılıyor.

Farklılık şal modelleri için önemli bir etken

Kullanacağınız tığ 3-3,5 numara veya sizin istediğiniz bir modele uyarlamak için biraz daha büyük olabilir. Fakat altın sarısı veya parlak açık kahve olarak kullanacağınız ip rengini değiştirmemenizi tavsiye ederiz. Çünkü şal modelinin ortaya çıkmasındaki nedenlerin en başında deseni geliyorsa, rengi de bir o kadar önemli konumda. Canlı renkler bu şal modeline gitmeyecektir. Biraz daha ciddi ve oturaklı renkler her zaman bu modeli çok daha güzel gösterecektir.

Eğer daha detaylı ve daha güzel bir şal modeli isterseniz mükemmel güzellikte tığ işi şal yapımı konusunu inceleyebilir ve fikir alabilirsiniz.

Güzel tığ işi şal modeli yapılışı

farkli-tig-isi-sal-1

farkli-tig-isi-sal-2

Sponsor Bağlantılar
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ