Farklı ve güzel lif modelleri ile çeyizlerinizi şenlendirin

Sponsor Bağlantılar

Yeni lifler özellikle genç kızlarımızın çeyizlerinde oldukça önemli bir yere sahip. İnternet ‘te lif örnekleri ve lif yapılışı hakkında yüzlerce site bulabilirsiniz. Fakat o kadar birbirine benzer modeller dolaşmaya başladı ki, hangi siteye girseniz hep aynı şeylerle karşılaşabilirsiniz.  Hanımlar artık renkli ve farklı lif modelleri görmek istiyorlar. Evlerindeki çekmecelerin daha renkli olmasını, çeyizlerin daha farklı olmasını istiyorlar. Ne olursa olsun, her şey eksik olabilir ama lif kesinlikle olamaz. Çeyizlerin en büyük özelliği sadece kendinizin ve tanıdıklarınızın görmemesi. Herkese açık olarak sergilediğiniz örgülerinizi, işlemelerinizi komşularınız tarafından görülmesi ve  titizlikle incelenip üzerinde konuşulabilmesi, bu el emeği işlerinizin önemini biraz daha artırıyor.

boyutlu bir desen ile yapılmış yeni lif modeli

Düz ve tek renk örülmüş lif örnekleri artık tarihe karıştı

Günümüzdeki örgü ve dantel işleri hem kullanışlı hem de göze hitap etmesi gerekiyor. Bir çeşit ipi alıp, dümdüz örüp onu kullanmak artık çok eskilerde kaldı. Şimdi farklı ipler, yünler ve desenler ile çalışarak tasarım harikası işler çıkartmak moda. Eğer bu işi yalnızca hobi veya çeyiz için yapmıyorsanız, ticaretini yapıyorsanız, sizin için daha da önemli bir hal alıyor. Müşterileriniz hep aynı şeyleri görmekten sıkılıp farklılığı isteyeceklerdir.

Yeni modeller ile lif kültürünüzü değiştirin

Çok farklı ve güzel lif modellerini aşağıdaki galeride bulabilirsiniz. Mümkün olduğunca daha önce karşınıza çıkmayan örnekleri toplamaya çalıştım. Üç boyutlu liflere de özellikle dikkat. Son yıllarda düz örgüden çok daha boyutlu ve kat kat modeller ortaya çıkmaya ve popüler olarak örülmeye başladı. Üç boyutlu dediğimiz lifler tam olarak bunlar. Alt kısma bir tabaka örüldükten sonra üstüne kat kat ve boyutlu olarak çeşitli desenler eklenerek bu modeller ortaya çıkıyor. Bu motifin görselliği ve kullanımı açısından çok güzel bir etki yaratıyor.

Yukarıdaki galeride herkesin işine yarayacak, ister kendiniz için, isterseniz bebekleriniz ve çocuklarınız için yapmaya karar verin işinize yarayıp kullanacağınız yeni ve yapılışı kolay lif modelleri sizler için daha önce hazırlanıp örnek olarak yapılmış. Kullanımı kolay ve oldukça işe yarar el geçmeli lifler de son zamanlarda oldukça örülür oldu. O modellerden de çok şık örnekler inceleyebilirsiniz. Renkleri ve desenleri bebeklerinizin çok hoşuna gidecek harika çalışmalara da göz atmadan geçmeyin. Herkese iyi örgüler.

Sponsor Bağlantılar
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ