Farklı ve estetik tığ işi kenar modeli yapılış şeması

Sponsor Bağlantılar

Tığ işi kenar yapımı sürekli olarak örgü ören hanımlarımıza gerekli olan çok önemli bir model. Tığ işi kenar oyaları yapmaya başlayınca bunu herhangi bir modele uyarlamakta zorlanmazsınız. İstediğiniz her türlü işe ve modele kolayca adapte olarak, örgü modelleri için harika birer süsleme şekli haline dönüşür. Bu modeller en çok da tığ işi kenar süsleri olarak yapılır ve her şeye uygulanır. Yani bir kenar oyası yaptığınızda bunu yalnızca havlu için veya bir dantel için kullanmazsınız. Büyültüp küçülterek istediğiniz modele adapte edebilir ve her türlü şekle sokarak tığ işi kenar dantelleri olarak kullanabilirsiniz. Bu yüzden bulduğunuz, karşınıza çıkan tığ işi kenar oya modellerini sadece tek bir çalışma için düşünmeden diğer çalışmalarınıza da uygulamaya koymanız, yaptığınız işlerin çeşitliliği ve güzelliği bakımından oldukça yararlı olacaktır.

Tığ işi kenar oyaları giysiler için çok uygun

Aşağıdaki fotoğraflarda yer alan kenar deseni kullanım alanı olarak genellikle giysiler için oldukça uygun olacaktır. Özellikle kızlarınız, bebekleriniz ve kendiniz için ördüğünüz örgü etek modelleri için çok güzel bir model. Fakat sadece bu alanla sınırlandırmadan, örgü yelek, hırka, şapka ve battaniye kenarı için de kullanabilirsiniz. Bu şekilde uzun ve büyük modellerin alanı da geniş olmalı ki kendisini göstersin. Modelin yapısı bakımından kısa bir alana sıkıştırmadan, daha uzun uzadıya giden yani battaniye, etek, masa örtüsü  gibi örgü işleri için çok daha iyi bir görünüm sağlayabilirsiniz. Bu tamamen sizin zevkiniz ve örgü modelini kullanım biçiminize bağlı.

Bu kenar gibi başka tığ işi kenar örnekleri görmek isterseniz, daha önce sitede paylaştığımız şemalı tığ işi kenar örnekleri konusuna bakmanızı şiddetle tavsiye ederim. Oldukça fazla ve güzel kenar örnekleri sizleri bekliyor. Çok daha farklı daha zor ve daha uç örnekler ile şemalarını incelemek isterseniz havlu kenarı veya masa örtüsü kenarı için yaratıcı örnekler konusu tam size göre. Birbirinden güzel, farklı ve yapılışı biraz meşakkatli fakat bitince harika bir görüntü sağlayan mükemmel örnekler.

Farklı tığ işi kenar yapımı

farkli-tig-isi-kenar-modeli-1

farkli-tig-isi-kenar-modeli-2

Sponsor Bağlantılar
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ