Farklı ve anlatımlı tığ işi yuvarlak örgü modeli yapılışı

Sponsor Bağlantılar

Anlatımlı örgü modelleri konusunda en sevdiğim tığ işi örgü modeli yuvarlak örgü modelleri ile yapılmış işler. Yapacağınız veya uygulamaya koyacağınız her türlü işleriniz için bulunmaz bir çalışma şekli. Büyüterek veya küçülterek hangi örgü modeli yapıyorsanız ona kolaylıkla uygulayabilirsiniz. Örgü bardak altlığı ve örgü peçete modelleri bunların en başında geliyor. Çünkü yuvarlak örgü modelleri bir zemin üzerinde çok güzel ve şık duruyor. Bu yüzden çoğu hanımlar kare modellerden çok yuvarlak örgüleri tercih ediyorlar. Yuvarlak modellerin sehpa veya bir vitrin süsü olarak her zaman işe yarar ve güzel görünmekten hiç bir zaman vazgeçmeyen harika bir yapısı var. Bu sebeple çok çeşitli modeller ile yuvarlak örgü modeli yapılışı her zaman aranan modeller arasındadır ve sürekli olarak aranır, örülür ve yapılır.

farkli-anlatimli-tig-isi-yuvarlak-orgu-modeli-yapilisi-1

Yuvarlak örgü modelini doğru seçmek gerek

Oldukça fazla yuvarlak örgü modeli var. Genel olarak içten dışa yuvarlak olarak örülüp bir kaç renk seçeneği ile çok güzel modeller ortaya çıkartılıyor. Fakat genelde çok uğraşmamak adına iki renkli kombinasyonlar yapılarak yuvarlak olarak örülüp bırakılıyor. Bu modelde ise beşten fazla renkte ip kullanılarak orta kısma çekilen ip şeklindeki kısım çalışmayı çok güzel yerlere getirerek tamamen farklı bir model ortaya çıkartmış. Malzemeler de buna göre tek değil bir kaç araçtan oluşuyor.

Aşağıdaki modeli örmek için sadece tığa değil, bir adet iğne ve bir adet de şişe ihtiyacımız olacak. Ortadan başlayıp dışa doğru geldiğimizde kenarları hem iğne hem de şişi yardımı ile oluşturacağız. Dıştaki beyaz kısmı birleştirmek için iğneye, Orta kısımlardaki ip şeklindeki yerler için ise şişe ihtiyaç duyacağız. Biraz uğraştırıcı gibi görünse de sonuç çok orijinal ve farklı bir model olacak.

Tığ ile yuvarlak örgü nasıl yapılır?

Bu model gibi hiç bir model örmediyseniz eğer, nasıl başlanacağını ve nasıl devam edileceğini bilmiyorsanız biraz daha farklı bir yöntem ile üç şişle yuvarlak örgü nasıl örülür konusunda oldukça açıklamalı fotoğraflar mevcut. Çok daha ileri bir seviyedeyseniz, ben daha zorlarını yapabilirim derseniz eğer kabartmalı örgü nasıl yapılır konusunda videolu olarak harika bir peçete yapılışını bulabilirsiniz. Bu güzel üzüm salkımı modeli ile el işlerinizde bir kaç seviye daha yukarı çıkabilirsiniz. Bir diğer konuda ise aynı buna benzer ama biraz daha basit bir örgü bardak altlığı yapılışı konusunu inceleyebilirsiniz. Herkese iyi örgüler.

Sponsor Bağlantılar
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ