Eski tişörtten yeni bir bluz yapılışı

Sevgili hanımlar, şimdiye kadar eski elbiseleri değerlendirmek adına bir çok şey paylaştım. Aralarında oldukça güzel seçenekler ve yapılışları vardı. Şurdan eski tişörtleri değerlendirme konusunu, şurdan eski bluzlara tığ işi motif ekleme konusunu inceleyebilirsiniz. Fakat ben şimdiye kadar bir tişörtün bu kadar güzel değerlendirildiğine şahit olmadım.

Yaratıcılık ve işinin ehli olmak bambaşka bir şey. Bir tişörtle ne yapılabilir ki? Dikiş dikme işi ile uğramayan hanımlarımız genellikle eski tişörtlerimi ya yer bezi, ya da cam bezi olarak değerlendirir. Peki ya aşağıdaki örneğin ne kadar zekice olduğunu gördükten sonra yine aynı şeyi mi yapacaklar? Bence hemen bir dikiş makinesi alıp dikiş öğrenmeye başlayacaklar 🙂

Modele bakınca uğraştırıcı gibi duruyor fakat resimleri incelediğinizde çok basit olduğunu göreceksiniz. Size fazladan bir malzeme olarak sadece ince dantel parçaları gerekiyor. Daha önce örüp kenara attığınız ya da yaptığınız önceki işlerden arta kalan çeşitli dantel parçaları vardır. Onları da yine bu çalışmada değerlendirebilirsiniz. Eğer onlar işinize yaramazsa ince ve kibar bir kaç tül gibi desenler de size çok yardımcı olacaktır.

Çalışmanın nasıl yapıldığını anlatmaya gerek yok. Resimler çok açık ve net. İlave olarak aynı kumaş ile göğüs kısmına küçük bir broş çiçek de yaparak bu pratik bluz yapılışı daha da tasarım bir hale getirilebilir. Ek ve ilave şeyler tamamen sizin zevkinize kalmış.

Eki tişörtten bluz yapılışı

eski-tisortten-bluz-yapimi-1 eski-tisortten-bluz-yapimi-2 eski-tisortten-bluz-yapimi-3 eski-tisortten-bluz-yapimi-4 eski-tisortten-bluz-yapimi-5 eski-tisortten-bluz-yapimi-6 eski-tisortten-bluz-yapimi-7 eski-tisortten-bluz-yapimi-8 eski-tisortten-bluz-yapimi-9 eski-tisortten-bluz-yapimi-10

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ