Eski pantolon ile yazlık elbise nasıl dikilir?

Sponsor Bağlantılar

Çok enteresan bir başlık oldu ben de farkındayım. Ama anlatımı gördükten sonra siz de bana hak vereceksiniz. Çok güzel bir fikir. Artık giymediğiniz, atmaya kıyamadığınız elbise ve pantolonlarınızı birleştirerek çok orijinal bir fikirle yazlık elbise dikimi yapabilirsiniz. Bir bayana yaratıcılık isteyen işleri yaparken bir makas ve hayal gücü yeter. Tıpki bu örnekte olduğu gibi.

Bir elbisenin üzerine kot pantolon dikme fikri nasıl oluştu bilmiyorum ama gerçekten çok güzel. Pantolonun üst kısmını diz kısmına kadar kesip, elbisenin üst kısmından göğüs kısma kadar olan yerini keserek dikiliyor. Bir kaç dokunuş daha yaparak güzel bir hale gelebilir. Örnekteki gibi kenar kısımlarına dantel dikilerek, kemer kısmına bir kuşak geçerek de daha şık bir hale getirilebilir. Bir tane de şirin bir cep yerleştirebilirsiniz. Her ne kadar istediğiniz her yerde giyme imkanı olmasa da, yaz aylarında kullanmak için yazlık elbise olarak günlük kullanım için değerlendirebilirsiniz. Hem de eski giysilerinizi geri dönüşüm yaparak değerlendirmiş olursunuz.

Aşağıdaki fotoğraflardan eski pantolon ile yazlık elbise nasıl dikilir çok açık bir şekilde inceleyebilirsiniz. Söylediğim gibi bir makas, hayal gücü ve dikiş makinesi. Gerisi hünerli ellerinize kalmış.

Eski giysiler ile yazlık elbise nasıl dikilir?

yazlik-elbise-dikimi-2 yazlik-elbise-dikimi-3

Yazlık elbisenin oluşturulması için eski pantolonumuzun üst kısmını alacağız. Ters çevirdiğimizde askı oluşturacağımız yerler pantolonun bacak kısımları olacak.

 

yazlik-elbise-dikimi-4 yazlik-elbise-dikimi-5

Pantolonu askıları oluşturmak için şekildeki gibi keserek, ne kadar kalın olmasını istiyorsanız o kadar ayarlayarak kenarlarını kesin.

yazlik-elbise-dikimi-6 yazlik-elbise-dikimi-7 yazlik-elbise-dikimi-8

Paça kısımlarından da ufak cepler yapmak için faydalanabilirsiniz.

 

yazlik-elbise-dikimi-9 yazlik-elbise-dikimi-10

Kaynak:http://www.livemaster.ru/topic/798057-peredelka-sarafana-s-pomoschyu-staryh-dzhinsov

Sponsor Bağlantılar
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ