Eski kazaklarınızı değerlendirin

Sponsor Bağlantılar

Günümüzde geri dönüşüm fikirleri sayesinde hiç bir şey atılmıyor. Giysiden tutun da plastik eşyalara, kağıtlara her şey değerlendiriliyor. Dikiş, nakış, örgü gibi el emeği işlerle uğraşıyorsanız geri dönüşüm için kullanabileceğiniz çok fazla malzemeniz çıkıyor demektir. Bunları da değerlendirmek yine sizin el beceriniz ve yaratıcı fikirlerinize kalıyor. Genellikle kalmış kumaşlar ve ipler ile başka bir modele ekleme yaparak güzel şeyler ortaya çıkartılarak eskileri değerlendirme fikirleri uygulanıyor.. Fakat bu sefer bambaşka bir şeyi çok alakasız bir şeye dönüştüreceğiz.

Eskileri değerlendirme fikirleri için güzel bir örnek

Herkesin evinde mutlaka eskiden kalma kazaklar vardır. Kazakları eğer kaliteli bir yerden almadıysanız diğer kumaş giysilere göre daha çabuk esner ve eskir. Ya alt etekleri sarkar, ya kolları ya da yakası. Bu hale gelen kazaklar bir köşeye fırlatılarak atılacakları günü beklemeye başlarlar. Bu gibi durumda kalmamak adına geri dönüşüm fikirlerinden yararlanabilirsiniz. Tıpkı aşağıdaki eski giysileri değerlendirme tekniğinde olduğu gibi. Bu örnek ile geri dönüşümün her alanda her şekilde etkili olabileceğini görebilirsiniz. Eskimiş kazaklarınızı parçalar halinde kesip ve patchwork kırkyama tekniği ile dikerek değerlendirebilirsiniz. İhtiyacınıza göre kilim, battaniye veya bahçedeki veya balkondaki sandalyelerinizin üzerine koyabilirsiniz. Evinizdeki hayvanlar için de yumuşak ve sıcak bir alternatif olabilir.

eski-kazaklari-degerlendirme-1

Dikiş kalıbı çıkartıp parçaları aynı ölçüde kesebileceğiniz gibi, karmaşık işleri seviyorsanız büyüklü küçüklü parçalar da yaparak çalışmanızı daha farklı bir hale getirebilirsiniz. İç kısmına astar dikmek isteyenler de olabilir. Kolay gelsin.

Eski kazakları değerlendirme


Kaynak:http://pannus.ru/dizajnerskij-pled-iz-staryx-sviterov.html

Sponsor Bağlantılar
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ