Elma Sirkesi Kullanmanın 5 Şaşırtıcı Yolu

Kepek İçin

Kepek herkes için  bir baş belası olabilir zaman zaman. Kuaför Salonlarındaki spreyler pahalı ama elma sirkesi ile kepeği önlemek ucuz. Sadece eşit parçaya (yaklaşık 1/4 fincan ) elma sirkesi ve bir sprey şişe suyu karıştırın. Sonra şampuanın içine saç spreyini dökün, durulamayın ve 15 dakika oturup bekleyin. Haftada iki kez kullanın Bir teoriye göre sirke asitik olduğu için kafa derisi üzerinde bulunan mantarların büyümesini engeller böylece kepek oluşumu engellenir.

Boğaz Ağrısı İçin

Kronik boğaz acısı için elma sirkesini (gerçek elma sirkesi) açın. Bir çay kaşığı elma sirkesi, bir çay kaşığı biber,  üç çay kaşığı balı ılık su içinde karıştırın. Tüm üç malzeme iyileşmene yardımcı olacaktır. Elma sirkesi ve bal anti bakteriyel özelliklere sahiptir aynı zamanda acı biber ağrıyı hafifletmeye de yardımcı olur.

sirke

Ayak Kokusunu Ortadan Kaldırmak

Şaşırtıcı ayak koku giderici ıslak mendile dökülen bir bardak elma sirkesini bir gece boyunda buzdolabında bekletin sonra gerektiğinde de kullanmak için kilit torba içinde saklayabilirsiniz. Kokuya neden olan bakterileri ıslak mendille silin ve cildinizin ph seviyesini değiştirmiş olacaksınız. Doğal koltuk altı deodorantı olarak da kullanabilirsiniz.

Sindirim Sistemini Dengelemek

Elma sirkesi sindirim sorunları için çözüm olabilir. Gazı azaltmak için bir bardak suya enzim bakımından 1 tatlı kaşığı zengin elma suyu sirkesini dökün. Sirke sindirim salgılarını uyarır ve kabızlıkla mücadele eder. Mide ekşimesi belirtileri içinde az miktarda deneyebilirsiniz. Bazı teorileri mide ekşimesi düşük mide asit seviyeleri nedeniyle oluşur.

Cildinizi Temizleyin

Elma sirkesi cilt için mucizeler yapabilir. Seyreltilmiş elma sirkesi yüzünüze ıslatılmış bir bez yardımı ile uygulayın. Aşırı yağ emme ve ince çizgileri azaltmaya yardımcı olacaktır. Bu cildinize uygun pH seviyesini geri yüklemeye çalışır. Seyreltilmiş elma sirkesi, bir gecede yaşlılık lekelerini, sivilceleri ya da akne izlerinin görünümünü azaltmaya yardımcı olacaktır.

Uyarı: Yukarıdaki tarifler tavsiye niteliğindedir. Sorunlarınız için önce doktorunuza başvurunuz. Eğer tarifleri içindeki maddelere alerjiniz varsa denemeyiniz. Kadın Bahçesi oluşabilecek hasarlardan sorumlu değildir.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ