Düz lif modelleri ve örnekleri üzerine işlenen farklı lif yapılışı

Sponsor Bağlantılar

Farklı lif modelleri lif ören her hanım için oldukça önemli. Sürekli olarak lif örmek belli bir seviyeden sonra kolay lif yapma ihtiyacı doğuruyor. Çünkü devamlı lif ören hanımlar hızlanmak ve daha fazla yeni ve farklı lif örneği örmek için çaba sarf ediyorlar. Herkesin kendine göre örgü örme tekniği var. Bazı hanımlar düz olarak örerken, bazıları ise tamamen farklı ve çeşit olarak fazla modeller yapmak istiyorlar. Bunu sürekli ve hızlı hale getirmek örgü modelleri bakımından oldukça önemli. Peki bu kadar sık ve fazla lif modeli arasından farklı ve kolay tığ işi lif modeli nasıl ortaya çıkartabilirsiniz? Bunun çok basit yöntemleri var. Düz olarak ördüğünüz bir modeli, üzerine tığ ile biraz uğraş verdikten sonra bambaşka bir seviyeye taşıyabilirsiniz.

Yeni ve farklı lifler için güzel bir teknik

Lif ile ilgili bir çok model bulunmasına rağmen sürekli olarak aynı şeylerin karşımıza çıkması, sürekli aynı şeylere bakmaya maruz kalmamız biraz sıkıcı oluyor. Özellikle çeyiz için hazırlık yapan kızlarımız, farklı ve diğer modellerden daha güzel şeyler bulmak için sürekli araştırma içerisindeler. Bu konuda diğerlerinden çok farklı bir boyutta olan bu örnek herkes için oldukça yararlı olacak. Düz olarak örülen alt tabanın üzerine küçükten büyüğe doğru örülen fırfır şeklindeki model, diğer bütün modellere nazaran çok daha farklı ve estetik duruyor. Özellikle her sırayı ayrı bir renk iple örmek, o ip renklerini canlı ve sıcak renklerden seçmek çalışmayı harika gösteriyor.

farkli-lif-modeli-yapilisi-2

Hem banyoda hem de mutfakta kullanılan örgü modelleri

Aslında bu tip örnekler genellikle bulaşık bezi olarak adlandırılır. Bu tamamen sizin modeli nerede ne amaçla kullanacağınıza bağlı. Eğer bir bulaşık bezi yapmak istiyorsanız ipi ona göre seçip kullanırsınız. Banyo lifi için de aynı şey geçerli. Buradaki amaç tamamen modelin farklı olması ve uygulanması.

Fotoğraflardan anlaşılacağı üzere küçük bir fırfır yaparak başlanıyor ve her sıra için büyülterek ve arttırılarak devam ediliyor. Fotoğraflardan ilk fırfırın yapılışını inceleyebilirsiniz. Ondan sonrası zaten aynı şekilde büyültülüp örülmüş.

Farklı lif modelleri yapımı için işleme tekniği

Bu gibi liflerden çok daha fazla görüp ilham almak isteyen hanımlarımıza sitedeki bir çok modele göz atmalarını tavsiye ederiz. Lif modelleri sayfasında oldukça fazla lif modeli ve yapılışları var. En fazla tercih edilen lif yapılışı olan anlatımlı lahana lif modeli yapılışı konusunu da inceleyebilirsiniz. Eğer ben çok yeniyim, bu konudaki basit lifi bile yapmam, bana en baştan anlatın diyen hanımlarımız için de adım adım açıklamalı tığ ile rengarenk lif yapılışı konusunda en baştan lif yapılışını anlattık. Buradan faydalanabilirler. Bir başka güzel fikir ve farklı işlerde buluşmak dileğiyle. Herkese iyi örgüler.

Kaynak: http://www.mooglyblog.com/wiggle-it-crochet-trivet-dishcloth-set

Sponsor Bağlantılar
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ