Desenli dikiş yaparak tığ ile kumaş kenar kıvırma

Sponsor Bağlantılar

Tekrar çok güzel bir teknik ile güzel bir kumaş kenar kıvırma modeli göreceğiz. Dikiş ile uğraşanların en büyük ve en fazla karşılarına çıkan sorundur artan kumaşlar. Bu kumaşları değerlendirmek için farklı dikiş modelleri üzerinde çeşitli modeller oluşturulur. Veya kenar kısımları kıvrılarak dikilir ve ev içinde çeşitli şekillerde kullanmak üzere değerlendirilir. Kumaş kenarı kıvırma çoğu zaman düz olarak yapılır ve dikilir. Fakat daha güzel ve modelli bir şekilde dikilerek güzel bir görünüm de elde edilebilir. Kumaşların mutlaka artmış veya kullanılmayan olmasına gerek yok. Bu güzel kıvırma ve dikiş yöntemi ile sıfırdan alacağınız kumaşlar ile de ortaya çeşitli örtüler çıkartabilirsiniz.

Kumaş kenarı kıvırmak için kolaya kaçmamak gerek

Bu kıvırma yöntemini yapıp tığ ile dikmeye ne kadar gerek var diye sorabilirsiniz. Ben kumaş kenarını kıvırır düz olarak dikerim işimi görürüm de diyebilirsiniz. Fakat her zaman söylediğimiz ufak dokunuşlar burada da geçerli. Harcayacağınız zamanın biraz daha fazlasını harcayarak dümdüz bir çalışmadan ziyade daha hoş bir görünüme sahip olan bir model çıkartmak sizin de çok hoşunuza gidecektir. Bu verdiğimiz çalışma da aynen bu şekilde düz ve basit olan bir şeyi bir kaç küçük dokunuşla güzel bir hale getiriyor.

Kumaş kenarlarındaki bu güzel deseni oluşturmak için, 1 veya 1,5 cm aralığında delikler açarak işe başlamalısınız. Daha sonra aşağıdaki fotoğraflardan adım adım kumaş kenarını nasıl işleyeceğinizi görebilirsiniz. Farklı renkler de ipler ve farklı desenlerde kumaşlar ile çalışmalarınızı çeşitlendirebilirsiniz. Bu şekilde evinizde kullanabileceğiniz peçete kenarı, havlu kenarı, battaniye kenarı gibi çeşitli modellerde işler yapabilirsiniz. Çalışmalarınızın boyuna göre deseni de büyütüp küçülterek oluşturabilirsiniz.

Tığ ile kumaş kenar kıvırma nasıl yapılır?

tig-ile-kumas-kenar-kivirma-12

Sponsor Bağlantılar
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ