Dantel yatak örtüsü modelleri ve yapılışları

Sitemizi sürekli takip eden bir  kullanıcımız bizden, dantel yatak örtüsü modelleri paylaşmamızı rica etti. Biz de isteğini yerine getirerek farklı, güzel ve şeması olan örnekler bulmaya çalıştık. Yatak örtüsü modelleri denildiğinde en çok dantel olan örtüler şık ve güzel duruyor. Çünkü dantelin zarafeti büyük ve uzun işlerde kendisini daha güzel gösteriyor. Dantel örnekleri genelde küçük olarak örülür. Üzerindeki güzel desenler de bunun için küçülür ve ince desenler görünmez olur. Bu yüzden danteller büyük örüldüğünde desenler ortaya çıkar. Dantel modelleri de en çok masa örtüsü ve yatak örtüsü gibi yerlerde kullanılır. Fakat giysi olarak da örerek harika işler ortaya çıkartan bayanlar da var.

Dantel yatak örtüsü modelleri

Aşağıdaki örnekler yatak örtüsü olarak belirtilmiş ve öyle örneklenmiş. Ama siz isterseniz, modeller size güzel geliyorsa ölçü olarak oynayıp bu güzel modelleri masa örtüsü veya evinizin farklı yerlerinde kullanacağınız dantel modelleri olarak kullanabilirsiniz.

dantel-yatak-ortusu-1

dantel-yatak-ortusu-2

 

Standart gül ve yaprak deseni ile oluşturulmuş sade bir dantel yatak örtüsü modeli. Sadeliği sevenlerin hoşuna gidecektir.

dantel-yatak-ortusu-3 dantel-yatak-ortusu-4 dantel-yatak-ortusu-5

Çok şık bir dantel örneği. Tekrar tekrar örülerek birleştirilmesi desenin şıklığını bozmamış. Söylediğim gibi dantel büyük örülünce desenler harika görünüyor.

dantel-yatak-ortusu-6 dantel-yatak-ortusu-7

Hem dantel masa örtüsü hem de yatak örtüsü olarak örebileceğiniz bir örnek. Hangisini örerseniz örün sırıtmayacaktır.

dantel-yatak-ortusu-8

dantel-yatak-ortusu-9

 

Dantel modelini büyük olarak kullanmayı sevenlere güzel bir örnek. Desen de oldukça farklı ve şık.

dantel-yatak-ortusu-10

dantel-yatak-ortusu-11

 

Üstte verdiğim her örnekleri bu şekilde renklendirerek kullanabilirsiniz. Rengarenk işler seven hanımlar için.

dantel-yatak-ortusu-12

dantel-yatak-ortusu-13 dantel-yatak-ortusu-14

 

Sık, sıkışık ve karmaşık dantel modellerini sevmeyen hanımlar için bu da. Bu modelin en büyük özelliği, seyrek örülmüş olması nedeniyle altta bulunan örtünün rengini alıyor. Ve örtüyü değiştirdikçe farklı bir yatak örtüsü modeliniz varmış gibi görünüyor.

dantel-yatak-ortusu-15

dantel-yatak-ortusu-16

 

Çiçek ve düz modellerden sıkılanlar için, yıldız dantel modeli.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ