Dantel Masa Örtüsü Modeli ve Şemalı Yapılışı

Sponsor Bağlantılar

Dantel masa örtüsü modelleri konusunda Türk bayanları üzerine tanımıyorum. Sadece masa örtüsü için de değil, dantel örnekleri dediğimizde bizden daha iyi iş çıkartan herhangi bir ülke yok sanırım. Neneden, ananeden, babaanneden ve anneden gelen tecrübeler nesilden nesle aktarılıyor. Modern çağda evde dantelli eşya olmaz diyenlerin aksine, Anadolu’da dantelsiz ev yok gibi. Dantel, adete eşyaların bir parçası olmuş durumda.

Dantel Modelleri Her Yörede Ayrı

Kültürel çeşitliliğimiz o kadar çok ki. Bu farklılık dantellere bile yansıyor. Ülkemizin hangi yöresine giderseniz gidin, her yörede kendilerine ait bir çeşitlilik ve güzellik görebilirsiniz. Tarihçiler bile yöre kültürünü tanımlamak için dantel örneklerini inceliyor. Tarihçilerin bu araştırmalarında çok fazla yardımcı olup önem taşıyorlar.

Dantel Masa Örtüsü Yapılışı

Aşağıdaki örnekte bitmiş vaziyette olan masa örtüsü kahverengi ip ile örülmüş. Ben size beyaz olarak modelin nasıl görüneceğini anlayabilesiniz diye o renkteki örneği de ekliyorum. En altta da detaylı bir şekilde şemasını görebilirsiniz. Renk ve boyut tamamen sizin zevkinize ve masanızın ölçüsüne kalmış.

Sitede ki şu konuda brezilya nakışı ile yapılan masa örtüsü konusunu da inceleyebilirsiniz. Bu da renkli ve çok güzel bir masa örtüsü nakışı.

Dantel Masa ÖrtüsüDantel Masa ÖrtüsüDantel Masa Örtüsü Þema

Sponsor Bağlantılar
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ