Çok sevimli köpek modelli dikiş ve nakış deseni

Sponsor Bağlantılar

Dikiş ve nakış desenleri ile harika işler ortaya çıkıyor. Bu gibi modellerin güzel olmasındaki en büyük etken, şablonun veya bayanların tabiri ile dikiş kalıplarının üzerindeki figürler. Bu figürler ile oluşturulan çalışmalar işlendiği modele göre bir güzellik katıyor. Dikiş ve nakış modellerinde genellikle doğa figürleri yer alır. Çeşitli ağaçlar, güller, çiçekler ile süslenmiş bir çok çalışma görebilirsiniz etrafınızda. Lale bunlar arasında en popüler olanlarıdır. Hayvan figürleri de yapılıyor tabi ki. En çok da kuş ve kelebek işleniyor. Son zamanlarda çiçekten çok daha farklı çalışmalar sergilemek adına hayvan figürleri biraz daha ağırlıklı yapılmaya başlandı. Ben bu gün size çok daha şirin, neşeli ve eğlenceli işler yapabileceğiniz çok sevimli köpek modelli dikiş ve nakış işlerinizde rahatlıkla kullanabileceğiniz bir desen göstermek istiyorum.

Her çalışmanızda kullanacağınız harika bir dikiş şablonu

Nakış desenleri ve dikiş şablonları ile oluşturabileceğiniz çok sevimli bir köpek figürü aşağıdaki. Yapılması da öyle çok karışık ya da zor değil. Sadece bir kaç saatinizi ayırarak yapabileceğiniz çok tatlı bir desen. Küçük kızlarınızın cüzdanlarına, elbiselerine ve kullandığı her eşyaya işleyebilirsiniz. Bu tatlı köpek onların çok hoşuna gidecektir. Sizin içinizde çocuk ruhu hala yaşıyorsa kendi eşyalarınıza da işleyebilirsiniz. Örnekte güzel bir küçük çanta üzerine işlenmiş. Fakat kumaşın üzeri desenli olduğu için ilk önce beyaz bir kumaş dikilmiş ve köpek deseni onun üzerine işlenmiş. Böylece karışıklık olmadan desen çok güzel bir şekilde ortaya çıkmış.

Deseni işledikten sonra üzerinde yapacağınız bir kaç küçük dokunuş çalışmayı daha şirin bir hale getirecektir. Tasma kısmına bir kurdele ve alttaki çiçeklere de bir kaç boncuk desteği ile çalışma çok güzel bir şekil alabilir. Köpeğin yürüdüğü zeminin üzerindeki çimler ve çiçekler renkli ipler ile dikilirse güzel bir görüntü sergileyebilir. Düz olarak da oluşturulabilir. Hatta köpeğin hatları da renkli ipler ile dikilmesi düşünülebilir. Fakat karmaşıklığa da yol açabilir.. Tamamen sizin zevkinize kalmış. Kurdele ve boncuklarla desteklenerek oluşturulan, çok fazla zaman harcamadan oluşturabileceğiniz bu köpek modelli dikiş ve nakış deseni ile yapacağınız işlerin güzelliği sizi de çocuklarınızı da oldukça sevindirecektir.

Köpek modelli dikiş ve nakış deseni

dikis-ve-nakis-deseni-6

Sponsor Bağlantılar
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ