Çok pratik bir kaç işlemle eski ayakkabıları değerlendirme ve yenileme

Sponsor Bağlantılar

Bizim ülkemiz de dahil olmak üzere Dünya kadınlarının en fazla sahip olduğu şey sanırım ayakkabı. Bayanlar hiç bir şey almasalar mutlaka ayakkabı alırlar ve bu ayakkabıları bir kaç ay içerisinde eskidi diye bir kenara atabilirler. Bu gerçekten doğru. Gelir düzeyi yüksek insanların çok daha fazla ayakkabıları var. Bu kişilerden çoğu ayakkabılarını atmak yerine ihtiyaç sahiplerine veriyor. Peki orta halli ve düşük gelirli bayanlar ne yapacak? Her ay bir ayakkabı alamayan bayanlar, her zaman severek giydikleri ayakkabıları atmak yerine onları çeşitli şekilde değerlendirmek üzere tekrar giyebilirler. Ayağınızın çok rahat ettiği fakat yavaş yavaş eskimeye başlayıp modası geçmiş ayakkabılarınızı bir kaç kolay ve pratik dokunuşla tekrar giyilebilecek bir hale getirmeniz mümkün.

Eski ayakkabıları nasıl yenilerim?

Ayakkabı yenileme konusunda o kadar çok pratik bilgi var ki. Bunları uygulayarak tamamen eskiyene kadar çok sevdiğiniz ayakkabılarınızı giyebilirsiniz. Bu bilgilerin bir çok çok pratik. Örneğin http://kadinbahcesi.com/eskiyen-ayakkabilariniza-sihirli-dokunus/ ve http://kadinbahcesi.com/eskiyen-ayakkabilara-sihirli-dokunus-2/ daha önce paylaştığım eskiyen ayakkabılara sihirli dokunuş konularını incelerseniz, aslında bir ayakkabının çehresini değiştirmenin ne kadar kolay ve pratik olduğunu görebilirsiniz. Bu sefer de yine aynı pratiklikte bir kaç işlemle eski ayakkabıları değerlendirme ve yenileme işlemini göreceğiz.

Gerçekten çok güzel bir fikir. Ayakkabı modeli olarak normal fakat eski ayakkabıları değerlendirme bakımından harika bir uygulama. Dümdüz bir ayakkabının bir kaç küçük dokunuşla nasıl tasarım bir ayakkabı haline geldiğini göreceksiniz. Malzemeleri de her yerde bulabilirsiniz. 14-15 tane kadar metal kanca ile kesilmiş kumaş parçalarını birbirine yapıştırdıktan sonra ayakkabının kenar kısımlarına üçer tane, arka kısmına da bir tane yapıştırıp kurumaya bırakıyoruz. Çok güçlü ve hemen yapışan bir yapıştırıcı kullanıyorsanız kurmasını da beklemeye bilirsiniz. Daha sonra herhangi bir ayakkabı bağcığı ile çeşitli bağlama şekilleri kullanarak giyebilirsiniz. Bağlama şekliniz ne kadar şık olursa ayakkabınız o kadar güzel görünecektir.

Bir kaç adımda eskiyen ayakkabıları değerlendirme ve yenileme

eski-ayakkabilari-degerlendirme-yenileme-1

eski-ayakkabilari-degerlendirme-yenileme-2

İhtiyacımız olan bir kaç malzemeyi her yerde kolaylıkla bulabilirsiniz.

eski-ayakkabilari-degerlendirme-yenileme-3

Uygulama bittikten sonra bu görüntüyü elde edeceksiniz.

eski-ayakkabilari-degerlendirme-yenileme-4

Bu şekilde halkaları oluşturmak gerçekten çok basit ve zahmetsiz.

eski-ayakkabilari-degerlendirme-yenileme-5

eski-ayakkabilari-degerlendirme-yenileme-6

Sadece biraz yapıştırıcı ve bir kaç halka ile tam bir geri dönüşüm yaparak eski ayakkabılarınızı yenileyin.

eski-ayakkabilari-degerlendirme-yenileme-7

eski-ayakkabilari-degerlendirme-yenileme-8

eski-ayakkabilari-degerlendirme-yenileme-9

İşte bu kadar kolay ve pratik.

eski-ayakkabilari-degerlendirme-yenileme-10

Aşağıdaki fotoğraflarda farklı bağlama şekilleri ile bu teknikle diğer eski ayakkabılarınızı daha farklı nasıl değerlendirebilirsiniz onların örneklerini görebilirsiniz. Diğer modellerin yapılışı bu modele göre biraz daha zor olsa da, eğer elinizden geliyorsa mutlaka uygulayarak eskiyen ayakkabılarınızı çok daha şık ve farklı bir şekilde değerlendirin.

Sponsor Bağlantılar
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ