Çok Beğenilen Lif Modelleri

Sponsor Bağlantılar

Lifler çeyizlerin olmazsa olmazları arasında yer almaktadır. Lif modelleri her geçen yıl değişmekte ve farklı farklı modeller çıkmaktadır. Lif modellerinin güzel yanlarından biri de istediğiniz modeli çıkarma imkanınızın olmasıdır. İstediğiniz renklerde ipleri tercih ederek yapımı kolay olan liflerden başlayabilirsiniz. Dilerseniz lifleri kurdele ile süsleyebilir ya da inci boncuklar ile istediğiniz bir şekilde model oluşturabilirsiniz. Lif modelleri arasında çeyizlerin en gözdeleri papatyalı modellerdir. Çok uzun zaman geçse dahi modası geçmeyecek olan papatyalı lif yaparak bu modellere çeyizlerde yer verebilirsiniz.

Lif Yapımı İçin Gerekli Malzemeler

Lif modelleri için gerekli olan ana malzemeler lif için uygun ip ve tığ olacaktır.. Lif modeline 3 numaralı tığ ile başlayabilirsiniz. Lif yapmak için hazır satılan lif iplerini tercih etmelisiniz. Yün ipler lif modelleri yapımında kullanılamaz. Bu nedenle iki katlı ince ipleri tercih etmek gerekir. Lif yapmak için istediğiniz renk ipleri tercih edebilirsiniz. Papatyalı lif modeli için en uygun renkler beyaz ve sarı olacaktır.

Papatya Lif Nasıl Yapılır?

En sevilen lif modelleri arasında olan papatya lif yapmak için öncelikle motiflerden başlamanız gerekiyor. Lif modeli iki parçadan oluşacaktır. Alt modeli için düz bir zemin hazırlamanız yeterli olacaktır. Bu zemini dilerseniz altıgen fıstık modeli ile yapabilir ya da yuvarlak oluşturmak için trabzanlarla yapılmış modelleri tercih edebilirsiniz. Papatyaların yapımı için öncelikle 4 zincir çekilir bir halka oluşturulduktan sonra 12 adet trabzan örülür. Daha sonra bu trabzanların için ikişerli olmak üzere 5 fıstık ile doldurulur ve toplamda 6 çiçek yaprağı elde edilir.

Çilekli Lif Modeli Yapımı Çok beğenilen lif modelleri arasında yer alan bir diğer model de çilekli lif modelidir. Çilekli lif modeli tek seferde örülmekte ve oldukça kullanışlı bir görüntü yaratmaktadır. Çiçekli lif için fıstık örgüsünü bilmeniz gerekmektedir.

Sponsor Bağlantılar
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ