Çocuklar ve bebekler için farklı örgü bere yapılışı anlatımlı

Sponsor Bağlantılar

Kış geldikçe ve havalar yavaş yavaş soğuk olarak kendisini göstermeye başladıkça hanımlar farklı örgü bere modelleri aramaya başladılar bile. Çocuklar ve bebekler için çok çeşitli modeller var ve bu modellerin küçükler için biraz daha eğlenceli olması için çok çeşitli yollar izleniyor. Bere modelleri örgü üzerine yapılan çeşitli desenler ile bebeklerin olmasa da çocukların çok daha severek takacakları bir hal alıyor. Bunların en önemli örnekleri çeşitli karakterle ile beraber örülen modeller. Fakat herkes o karakterleri öremeyebilir. Bunu için biraz daha basit ve örülmesi ile uğraşılması çok zaman almayan modeller yapılması çok daha iyi olacaktır. Örneğin aşağıdaki çok tatlı karakterler gibi. Kar ile yapılmış gibi ve bere takmış çeşitli figürler çok eğlenceli.

Çok kolay örgü bere nasıl yapılır?

Aslına bakılırsa biraz incelediğinizde çok zor olmayan, üzerine işlenen bir kaç iplik ile bu hale getirilen, düşünce açısından çok yaratıcı bir model. Bunun gibi çeşitli modelleri siz kendiniz de oluşturabilirsiniz. Fikir çok güzel ve çok basit. Şimdi bu güzel modelin nasıl örüldüğüne adım adım bakalım;

orgu-bere-yapilisi

Farklı ve kolay örgü bere yapılışı adım adım anlatım

Başlangıç aşamasında doksan ilmek atılır. Bundan sonra dört sıra haraşo örülüp bir ters sekiz düz şeklinde sıranın sonuna kadar örülür. Bu şekilde on sıra devam edilir.

On sıra örüldükten sonra sekiz tane olan ve düz olarak örülen ilmeğin dört tanesi çıkarılır. Bunun peşinden gelecek olan dört adet ilmek düz olarak örülür ve daha sonra az önce şişten çıkarttığımız dört adet ilmek tekrar örülür. Sıranın en sonuna kadar bu şekilde örülmeye devam edilir. Bunları yapmamız bize orada oluşturacağımız karakterleri ortaya çıkartacaktır. Yani burgu şekildeki örgümüzü oluşturacak.

Bu aşamadan sonra örgü berenin örneğini ortaya çıkartmaya başlayabiliriz.

Örgü buzlu cam modeli denilen bu örneğin yapılışı ile bere modelinin üst kısmını tamamlayacağız. Bunun için bir ters bir düz olarak sıranın en son kısmına kadar devam ediyoruz. Bunun peşinden modelin ters kısmında bulunan ilmekleri de ters olarak oluşturuyoruz. Buzlu cam modeli bu şekilde her sıra tekrar edilerek örülüyor.

Çocuk veya bebek için hangisine örüyor iseniz istediğiniz boyuta gelinceye kadar devam ettikten sonra bir düz bir dola yaprak örmeye devam ediyoruz. Fakat önemli nokta burada ajur örmek. Yani ters kısımdan gelirken nasıl geliyorsa o şekilde devam edilmeli. Bu şekilde devam edilince ajur ortaya çıkmış oluyor.

Devamında dört sıra haraşo örülür ve bittikten sonra arka kısmı dikilir. Bu kısımdan sonrası size kalmış. İster zincir çekin, isterseniz kordon yapın üst kısmına ponpon yaparak biraz önce ajur ile oluşturduğunuz kordonu buradan geçirerek büzün.

Şimdi işin en zevkli kısmına geldik. Burgu şeklinde oluşturduğumuz kısımların üst taraflarına sık iğne ile renkli üçgenler yaparak bu üçgenlerin üstlerine küçük ve şirin çeşitli renklerde ponpon yapın.

Bu burmaların boyun kısmına denk gelecek yerine küçük papyonlar için ipler geçirin ve surat ifadelerini çıkartmak için koyu renkte ipler kullanarak göz, burun ve düğme şekillerini yapın.

Hepsi bu kadar. Çok farklı, güzel ve bir o kadar eğlenceli örgü bere modeli bitmiş oldu. Çocuklarınız ve bebekleriniz bu güzel modeli neşe içerisinde takacaktır.

Daha önce de bu gibi güzel ve farklı örgü bere modelleri paylaşmıştım. Aralarında oldukça güzel ve farklı modeller mevcut. Çoğundan ilham alabilir, kimisini geliştirip daha farklı bir hale getirebilirsiniz. Bu güzel bereler için örgü bere aramasına tıklamanız yeterli. Bunların arasında şemalı üç renk örgü bere yapımı konusu çok farklı. Mutlaka göz atmanızı tavsiye ederim. Herkese iyi örgüler.

Sponsor Bağlantılar
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ