Çocuk odaları için keçeden amigurumi oyuncak yapılışı

Sponsor Bağlantılar

Amigurumi oyuncak yapımı son zamanlarda hem Dünya’da hem de ülkemizde oldukça popüler hale geldi. Özellikle çocuklar ve bebekler için çok şık, güzel eğlenceli modeller ortaya çıkması nedeniyle eli bu işlere yatkın olan bayanlar da oyuncak satın almak yerine kendileri yapmayı tercih ediyorlar. Amigurumi yapılışı belli bir şablon üzerinde ve desenin oluşturduğu bir düzenekte ortaya çıkan şirin bir iş. Genç veya olgun farketmez bütün hanımların çok büyük bir zevkle yaptıkları, çoğu bayanın küçük de olsa bir gelir kapısı haline getirdiği amigurumi modelleri yapımı, ortaya çıkan şeyin tatlılığı ve şirinliği nedeniyle gün geçtikçe çok daha fazla insan tarafından yapılmaya başlandı.

keçeden amigurumi oyuncak

Çok çeşitli seçeneklerde örgü oyuncak yapılışı var

Genellikle çocuklar için örgü oyuncak amigurumi bebek yapılsa da, farklı ve çok çeşitli alanlarda da değerlendirilebiliyor. Bu konumuzda da çocuk odaları için harika bir dekorasyon fikrini paylaşacağız. Genellikle çok renkli ve cıvıl cıvıl olan bebek odalarını daha da renklendirecek bu güzel dekoratif oyuncakları yapmak çok kolay. Keçe ile daha önce bir çalışma yapmışsanız bu sizin için çok daha basit gelecek. Küçük kalıpları fotoğraftaki gibi keserek çok basit bir şekilde bu güzel oyuncakları hazırlayabilirsiniz.

Keçe ile amigurumi oyuncak yapılışı

Yukarıdaki bitmiş çalışma fotoğrafları ve kalıplar sizin için oldukça kolaylık sağlayacaktır. Renkler konusunda tamamen özgürsünüz. Fakat örnek çalışmalar gayet güzel ve başarılı. Aynı renkleri kullanarak da riske girmeden güzel amigurumi örgü oyuncak çalışmaları ortaya çıkartabilirsiniz. Daha önceden de paylaştığımız farklı örnekler mevcut. Örneğin bu oyuncakları örgü ile yapmak isterseniz ve daha önce hiç yapmadıysanız Yuvarlak örgü nasıl örülür (amigurumi oyuncak yapımına başlama) resimli anlatım konusu tam size göre. Veya video olarak izlemek isterseniz de amigurumi teknikleri konusundaki video işinizi görecektir.

Tüm bunları yaptıktan sonra örnek modeller görmek istediğinizde ise ücretsiz amigurumi örgü oyuncak örnekleri konusunda çok eğlenceli modelleri örmeye başlayabilirsiniz. Çocuklarınız için kendi yaptığınız bir modeli onunla paylaşmak gibisi yok. Hem sağlıklı hem de eğlenceli. Herkese mutlu ve güzel örgüler.

Sponsor Bağlantılar
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ