Çiçek Desenli İğne Oyası Yapımı Videolu Anlatım

Sponsor Bağlantılar

Her zaman söylüyoruz el işinin en zevkli ve görsel açıdan en zengini farklı güzellikte yapılan iğne oyası modelleri. Titizlikle işlenen modellerin bitiminde elinizdekini sizin yaptığınız harika bir iş olarak göreceğiniz bu modelleri işlemek biraz zor olasa da sonuçlar mükemmel. Geçmişte sadece en fazla işlenen kenar iğne oyaları günümüzde sadece kanar değil çok farklı alanlarda da kullanılmaya başladı. Özellikle teknolojinin gelişmesi ve her bilgiye kolaylıkla ulaşılabilme lüksü hanımlarımız için de oldukça faydalı bir hal aldı. Farklı modelleri görüp onlara kendi yorumlarını katarak yaptıkları işler, bir zaman sonra hayal dünyalarını genişleterek harika tasarımlar yapmalarını sağlıyor. Bu nedenle bir kaç modele bakıp bakıp, sürekli o modele benzer işler yapmak sizi çok da ileriye götürmez.

İğne oyası en çok  çiçek desenli modeller ile yapılıyor

Çiçek ve doğa şekilleri sadece örgüde veya oyalama işlerinde değil Dünyada ki hemen hemen her sektörde ve her işte kullanılıyor. Fakat iğne ve iplik ile yapılan çiçekler, şekiller ve doğadaki canlılar çok daha güzel görünüyor. Parlak ve renkli iplerin bir araya gelmesi ile oluşturulan farklı ve modern çiçek desenli iğne oyası modelleri, bir aksesuar kullanımı olarak çok iyi sonuçlar verebiliyor.

İğne oyası işi çok ince ve sık olarak yapıldığından verdiği görüntü de bir o kadar net. Doğru şekillerin, renklerin ve desenlerin bir araya gelmesi, bunların çok iyi bir işçilik ile birlikte işlenmesi ile yapılan modeller gerçekten paha biçilemez bir hal alıyor.

Çiçek desenli iğne oyası nasıl yapılır videolu anlatım

Aşağıda kolay bir çiçek deseninin iğne oyası ile nasıl yapıldığını inceleyebileceğiniz bir video var. Sadece çiçek değil aynı zamanda yaprağı da nasıl yapabileceğinizi öğrenebilirsiniz.  Genellikle böyle şirin ve küçük modeller takı, yüzük, yemeni gibi işlerde oldukça güzel sonuçlar veriyor. Siz de kendi ihtiyacınız ne ise ona göre çok farklı tasarımlar yaparak iğne oyası yapımında emin adımlarla ilerleyebilirsiniz.

Bu gibi çiçek motiflerini nerede ve nasıl kullanırım derseniz daha önce paylaştığımız çiçek desenli iğne oyası örnekleri konusunda bu güzel çiçeklerin bir kaç kullanım alanını görebilirsiniz. Genellikle yazma ve yemeni kenarlarında kullanılsa da takı, havlu ve hatta terlik süslemelerinde bile çok güzel sonuçlar veriyor.

Sponsor Bağlantılar
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ