Çiçek desenli iğne oyası örnekleri

Sponsor Bağlantılar

Örgü, nakış, işleme vs. denildiği zaman akla ilk gelen şey iğne oyası örnekleri olmuştur. Yıllardan beri süre gelen gelenek ve göreneklerimizin yansıması olan iğne oyaları, hiç bitmeyen popülerliğe sahip bir işleme sanatı. Örgü ören her bayanın da yapacağı türden bir iş değil hani. Yıllarca birikimini bu güzel iğne oyası modellerine aktaran hanımlar için ise bir çorap örmekten daha kolay.

İğne oyası tek değil bir bütünün parçasıdır

İğne oyalarını tek başına kullanıldığına pek şahit olamamışsınızdır. Genelikle bir şeyin kenarına, ortasına veya bir aksesuarın bir parçasına uygulanarak kullanılır. Bunlar da genellikle eşarp, mendil, yatak örtüleri, masa örtüleri gibi ev eşyalarıdır. Tek başına yapılıp kullanılan iğne oyaları ise genellikle süs veya dekoratif amaçla yapılır. Bunların çoğunda da çiçek desenlerinin işlendiğini görebilirsiniz.

İğne oyası dedik dedik bitiremedik

Aslında daha çok konuşulacak şey var. Bir oyaya bu kadar çok anlam yüklenir mi sizce? Evet yüklenir. Neden derseniz aşağıdaki galeride cevabını bulabilirsiniz. Çok güzel detaylandırılmış örnekler ile siz de ufkunuzu açarak daha güzel işler ile kendinizi şımartabilirsiniz. Çalışmalar internetten derlenmiştir.

İğne oyası adına harika işler

Sponsor Bağlantılar
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ