Brezilya Nakışı – Ekmek Sepeti Yapımı

brazilya-nakisi-2

Yine çok şık ve harika bir örnek ile beraberiz. Bu yazıda brezilya nakışı ile ekmek sepetinde kullanabileceğiniz bir çalışma yapacağız. Rengarenk ve çiçek desenli bu çalışmayı sizin de severek yapacağınıza inanıyorum. Bu güzel örnek için tabii ki Nakış Deryası’na teşekkür ediyoruz.

Buyrun başlayalım.

Malzemeler

Madeira Decora 1439 nolu Bordo Floş İplik
Madeira Decora 1570 nolu Koyu yeşil Floş İplik
Madeira Decora 1448 nolu Açık Yeşil Floş İplik
Madeira Decora 1400 nolu Siyah Floş İplik
Madeira Decora 1557 nolu Yağ Yeşili Floş İplik
Golden Eye İğne
İpek Şantuk
Madeira Kasnak
Madeira Krem Rengi Aerofil Patchwork İpliği
Elyaf

Uygulama

Üç kat yeşil Decora iplik kullanarak, sap işlerini tamamlayın. İki kat yeşil Decora iplik kullanarak, balıksırtı dikişi tekniği ile yaprakları tamamlayın. Tek kat açık yeşil Decora iplik kullanarak, dalları tutturma dikişi tekniği ile tamamlayın.

Küpe Çiçeği Yapımı

Üç kat Decora iplik kullanarak, Rokoko Düğümü tekniği ile iğneye 20 adet sarım yaparak, 4 adet yanyana bullion yapınız. Rokokonun uç kısmına, 3 kat Decora iplik kullanarak, ilmek dikişi tekniği ile 8 er adet ilmek oluşturarak, küpe çiçeğinin ağız kısmını yapınız. Tek kat iplik kullanarak, fransız düğümü tekniği ile tohumları yapınız.

Küpe çiçeğinin çanak kısmı için, yap yeşili iplik kullanarak, 12 adet ve altına 9 adet rokoko ilmeği yapınız. Küpe çiçeğinin goncasını da rokoko tekniği ile yapınız.

Ekmek sepetinin çevresindeki 8 adet dilimi oluşturmak için, iki kat kumaşı üstüste yerleştirip, çevresini patchwork ipliği ile sarınız. Dilimleri orta noktadaki dairenin çevresine yerleştirip, dikiniz.

Sepetin ortası için iki adet daire şeklinde kumaş kesip, arasına elyaf yerleştirerek dikiniz.

brazilya-nakisi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ