Boyutlu – Tonlamalı Keçe Nakışı İle Gelincik Yapımı

Sponsor Bağlantılar

kece-gelincik

Tekrar çok şık ve güzel bir örnek ile birlikteyiz. Fotoğraflardan da anlaşılacağı üzere palto veya kabanlarımızda kullanacağımız (özellikle siyah giysilerde çok şık duracaktır) keçe nakışı ile gelincik yapacağız. Sadece kışlık giysilerde kullanmak zorunda değilsiniz. Yapacağımız çalışma boyutlu ve tonlamalı olacağından kalın giysilerde daha güzel ve şık duracaktır. Hemen başlayalım.

Kullanılan Malzemeler

Kaşe Kumaş
Kırmızı Keçe
Açık Yeşil Keçe
Koyu Yeşil Keçe
Siyah Keçe
Kahverengi Keçe
Kızıl Kahve Keçe
Sarı Keçe

Yapım Aşamaları

Desen kumaşın üzerine karbon kağıdı ile geçirilir. Yaprak zeminler açık yeşil keçe ile işlenir. Koyu yeşil keçe yaprakların gölgede kalan kısımlarında kullanılır. Yaprakların kök kısımlarında koyu ve kızıl kahve tonlaması yapılır. Sarı keçe ile yaprakların uçlarına ışık verilir. En son aşamada kahve keçe ile yaprakların kenarlarından kontör geçilir.

Gelincik kırmızı keçe ile işlenir. Gelinciğin orta göbeğinden siyah keçe ile gölge efekti verilir.

Kabartma Tekniği

Gelinciğin üstteki çanak yaprağına kabartma işlemi uygulanır. Kabartma işlemi için önceden kırmızı keçe yününden keçe kumaşı yapılır. Elde ettiğimiz kırmızı keçe kumaşın üzerine gelinciğin taç yaprağının kalıbı çizilip kesilir. Kestiğimiz taç yaprağı kabartmak istediğimiz yere keçenin tekil iğnesi ile sadece kök kısmını döverek monte ederiz. Yaprağın kabartma işlemi de aynı teknik ile çalışılır.

kece-gelincik-2 kece-gelincik-1

Sponsor Bağlantılar
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ