Boncuklu Tığ İşi Tülbent Oyası

Sponsor Bağlantılar

Tülbent oyaları her hanımın severek yaptığı özellikle kapalı bayanların vazgeçemedikleri aksesuarları arasında yer alır. Tülbent oyaları o güzel desenlere daha da güzellik katar. İster her zaman kullanmak için ister genç kızların çeyizi için kullanın boncuklu tığ işi tülbent oyası ile daha farklı bir görünüme sahip olursunuz. Tülbent oyaları tülbent üzerinde bulunan o muhteşem desen ve renklere uyumlu olarak yapılır. Bu güzelim oyalara bir de boncuk eklediğinizde kıyafetleriniz ile uyumlu şık bir aksesuar olur. Kırsal yada modern kesim ayırt etmeksizin her genç kızın çeyizinde bulunan tülbentler çeyizlerde gururla sergilenir. Yeni doğan çocukların yüzlerini örtmekte de tülbentler hala anneler tarafından kullanılmaktadır.

Tülbentlerinizi boncuklarla süsleyin

Adeta bir tablo gibi işlenmiş olan boncuklu tülbent oyaları emek gerektiren ve oldukça zahmetli bir iştir. Tığ veya iğne ile yapılan bu oyaların yapımı bittikten sonra bayanlar el emeği göz nuru bu tülbentleri kullanmaktan daha fazla haz alır. Tülbent oyalarında farklılık arayan bayanlar için boncuklu tığ işi tülbent oyası modellerini sizler için paylaştık.

Nasıl yapılır?

Modellerimiz içinde çok fazla uğraş isteyen tülbent oyası örnekleri de yapımı kolay olan tülbent oyası modelleri de bulunmaktadır. Tülbent renk ve desenine göre seçeceğiniz ipliklerle modellerimiz arasından seçtiğiniz örneği yapabilirsiniz. Boncuklu tığ işi tülbent oyası modellerimiz tığ ile yapılmaktadır. Tülbent oyası modelleri genel olarak tülbent üzerine işleniyor. Bazı modeller ise tülbent kenarı uzunluğunda yapılarak bittikten sonra tülbent üzerine dikiliyor. Farklı modellere farklı boncuklar kullanabilirsiniz. Renk seçimi ise size kalan bir şeydir. İster renkli boncuklar kullanın isterseniz de sade renkleri tercih edin. Boncukları bir çiçek gibi de örebilirsiniz veya daha sade olarak da örebilirsiniz.

Hangi malzemeler kullanılır?

Boncuklu tığ işi tülbent oyası yapımı için istediğiniz şekil ve renkte boncuk ve iplikler örmek için ise tığ gerekiyor. Sayfamızda el işine yeni başlayan bayanlar için sade ve kolay boncuk işi tülbent oyası örneklerimiz bulunuyor. El işinde ustalaşan bayanlar için de zor oldukça zahmetli ve emek gerektiren tülbent oyası modellerimiz de bulunuyor. Boncuklu tığ işi tülbent oyası modellerini sayfamızda siz bayanlar için yayınladık. Sade renkler üzerine ya da karışık renkler üzerine uygulayabileceğiniz boncuk işi modellerinden harikalar yaratabilirsiniz.

Sponsor Bağlantılar
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ