Bedava örgü modeli harika bir tığ işi örgü deseni

Sponsor Bağlantılar

Ücretsiz örgü modelleri hanımlar için oldukça faydalı ve güzel bir seçenek. O kadar güzel tığ işi örgü desenleri ile karşı karşıya geliyoruz ki. Çoğu zaman bunlar ya ücretli oluyor ya da sahibi pek paylaşmak istemiyor. Desenin şeması da olmayınca hanımlar örneği çıkartmakta oldukça zorlanıyorlar. İşi bilen ve sürekli örgü ören hanımlar için  bu pek sıkıntı olmayabilir ama henüz yeni başlamış hanımlar için biraz zorlayıcı olabilir.Bu noktada ücretsiz tığ işi örgü modelleri oldukça faydalı ve yardımcı oluyor. Desenin güzelliği ve renkli olarak yapılan şekli ile oldukça güzel bir örgü deseni aşağıdaki. Birden fazla iple örülen rengarenk bir model. Bu güzel örgü modelini aklınıza gelebilecek her türlü işte monte edebilirsiniz.

Ücretsiz ve şık örgü modelleri

Özellikle lif modelleri gibi tek parça işlerde kullanacağınız gibi, battaniye modelleri gibi işlerde kare olarak örerek birbirine bağlayıp bütün bir iş de oluşturabilirsiniz. Aslında hanımlar bu modelleri hep tek parça olarak kullanmayı tercih ederler. Bir kazak veya bir hırka modelinde deseni tam ortaya örerek çok güzel işler de yapılabilir. Örneğin daha önce şurada paylaştığım ajur modeli ile birlikte tığ işi bolero yapılışı konusundaki modele adapte edebilirsiniz. Veya yazlık örgü bluz modeli konusundaki örgü bluz modeli gibi bir şeye de deseni işleyebilirsiniz. Tamamen sizin zevkine kalmış. Tek renk olarak da bu güzel model çok daha iyi görünebilir.

Desenin şeması çok net ve anlaşılır. Üzerindeki örgü terimlerini artık biliyorsunuzdur. Fakat anlamları bilmeyen hanımlarımız varsa örgü şeması nasıl okunur konusunda aradığınız her işaret ve ifadeyi rahatlıkla çözebileceğiniz bilgiler mevcut. Herkese kolay gelsin.

Tığ işi örgü modeli

beadva-orgu-modeli

beadva-orgu-modeli-2

Sponsor Bağlantılar
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ