Bebek Örgü Şort Modelleri

Sponsor Bağlantılar

El örgüsü eskiden günümüze kadar gelmiş bir mucizedir. Yeni nesile örgü örmek zor gelse de anneanne ve ya babaanneler örgü işlerini kendilerine bir vazife olarak üstlenmiş oluyorlar. Örgü denildiği zaman akla ilk gelen kışlık, kalın yumaklar, sıcak tutacak yumuşak kazaklar, süveterler, yelekler gelse de örgü yazın da giyilebilecek bir türdür.

Örgü İpi Türleri

Soğuk havalarda giyilmek için örülebilecek birçok ip çeşidi vardır. Soğuk havalarda giymek için örülen ipler arasında yün, polyester, pamuk gibi türler vardır. Sıcak aylarda da örgü giymek mümkündür. Sıcak aylar için örülebilecek iplerde merserize ipler kullanılmaktadır. Örgü ipleri dışında kumaş satan mağazaların birçoğunda bulabileceğiniz örgü kumaşlar bulunmaktadır.

Bebek Örgü Şort Modelleri

Örgü şort modelleri bebeklerin vücutlarını soğuk havalara karşı koruyan en önemli koruyucudur. Sıcak havalarda kullanılmak üzere bir sürü bebek örgü şort modelleri bulunmaktadır. Bebekler için örgü şort yaparken ilk öncelikle bebeğin kaç aylık olduğuna, yaşına, kilosuna, boyuna vs. bakılmalıdır. Her bebeğin beden ölçüleri bir olmadığı için kesin bir ölçü vermek mümkün değildir. Şortu örmeye ilk öncelikle lastik kısmından başlamak gerekmektedir. Ortalama 40-50 ilmek başlanan bir şort yaklaşık 10-15 cm olduktan sonra öreceğiniz şortun modeline göre bir ayarlama yapmalısınız. Modeller arası farklılıklar olduğu için net bir ortalaması yoktur. Farklı çeşit modeller olmakla birlikte normal bir haroşadan veya düz örgüden de yararlanmak mümkündür. Bu şekilde gözünüze basit gelen bebek şortunun ufak işlemelerle, armalarla veya düğmelerle renklendirmeniz mümkündür. Bebeğinize öreceğiniz şorta biraz farklılıklar katmak özgün bir kıyafet yaratmak istiyorsanız slopet tarzı askılar örebilir veya dikebilirsiniz. Bu şekilde askılar bebeğinizin daha rahat hissetmesini sağlamaktadır ve estetik bir görünüm de vermektedir. Öreceğiniz şorta istediğiniz modeli verebilir istediğiniz süslemeyi yapabilirsiniz.

Sponsor Bağlantılar
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ