Baykuş deseni ile yapılmış aplike modelleri

Sponsor Bağlantılar

2014 yılında hadi biraz daha bu günlere gelelim 2015 de işin içine katalım, baykuş figürlü örgü modelleri o kadar çok tutuldu ki, herkesin mutlaka yaptığı baykuşlu bir işi vardır diye düşünüyorum. Sadece örgüde değil aklınıza gelebilecek bütün şeylerde hem el işinde hem basılı çalışmalarda da kullanılıyor. Aslına bakıldığında baykuş çalışmalarda kullanıldığı gibi her yeri renkli ve cıvıl cıvıl olan bir kuş değil. Sadece gözlerinin büyüklüğü ve renkli olması ile duruşundaki şirinlik bu kuşun tasarımlarda kullanılmasını sağladı diye düşünüyorum.

Baykuş modeli örgü modellerinde kullanıldığı gibi dikiş çalışmalarında da çok güzel şeyler ortaya çıkarmak adına tercih edilebiliyor. Çeşitli renkteki kumaşların birleştirilmesi ile oluşturulan patchwork tekniği yani aplike çalışma ile de çok şirin ve güzel işler yapılıyor. Özellikle baykuşlar küçük kullanıldığında bu çalışmalar çok daha şirin bir hal alabiliyor. Dikiş teknikleri ile yastıklar, çantalar, yorganlar, örtüler, önlükler ile çeşitli dekoratif eşyalar üzerine çok güzel şeyler tasarlanabiliyor.

Baykuş modelli çalışmalar yapmak için harika örnekler

Aşağıdaki galeride aklınıza gelebilecek her çalışma alanında kullanabileceğiniz çeşitli örnekler mevcut. O kadar şirinler ki, hemen hemen yapılan her işi renklendirmiş ve çok tatlı bir hale getirmişler. Baykuş deseni ile yapılmış çalışmalarda en çok göze çarpan şey, baykuşların gözleri. Gözlerine vereceğiniz ifade ne kadar farklı ve güzel olursa ördüğünüz veya dikdiğiniz model de o denli farklı olacaktır. Seçtiğiniz renk renk desen desen ipler ve kumaş parçaları doğru kullandığınızda yaptığınız iş de o denli doğru ve güzel olacak. Çünkü bu gibi çalışmalarda modelden çok renkler ve desenler çok daha ön plana çıkıyor.

Örneklerde herkesin bir tane de olsa mutlaka yararlanabileceği bir çalışma olduğunu düşünüyorum. Çok zevkli bir süreç sizleri bekliyor. Özellikle aplike çalışma örnekleri harika görünüyor. Yaptığınızda ne kadar güzel ve neşeli bir iş olduğunu anlayacaksınız. Herkese kolay gelsin.

baykus-desenli-aplike-modelleri-13

Aşağıdaki galeride harika aplike örnekleri bulabilirsiniz. Çoğu örneği bitmiş bir şekilde inceleyebilir ilham alabilirsiniz. Bazı örneklerin dikiş şablonları da mevcut. Onları çıktı alarak büyütüp veya biraz daha küçültüp kullanabilirsiniz. Örnekler fikir almanız ve uygulamanız açısından çok kolay ve bir o kadar güzel.

Baykuş desenli aplike çalışma örnekleri

Sponsor Bağlantılar
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ