Bayanlar için örgü yelek modelleri

Sponsor Bağlantılar

Bayanlar için örgü yelek modelleri ve örgü yelek örnekleri için çok farklı modeller araştırmaya çalıştım. Siz de farkındasınızdır artık tam hırka ve yelek mevsimi geldi. Gömlekle veya daha ince bir üst ile dışarıya çıkmaya kalksanız üşürsünüz, mont veya kaban giymeye kalksanız terlersiniz, eğer yürümek isterseniz çıkarmak zorunda kalır, elinizde taşırsınız. Bu insanda ister istemez sinir bozar. Bu mevsimlerde en güzel üst giysisi hırka veya yelektir. Bir de bunları kendiniz örmüş ve kendi emeğinizi ve tarzınızı yansıtmışsanız giymek daha zevkli hale gelecektir. Sadece ilkbaharda da değil, kışın soğuk günlerinde mont ve kabanlarınızın altına harika bir destekleyici giysidir.

Uzun Örgü Yelek ve Örgü Hırka Modelleri Revaçta

Günümüzde artık yalnızca kısa veya çok kısa örgü hırka modeli veya örgü yelek örülmüyor. Modeller uzadı ve dizlere kadar geldi. Bunun sebebi; hanımlar hırka veya yeleklerini yalnızca evde değil, dışarıya çarşıya pazara çıkarken, komşuya giderken de kullanmaya başladı. Bu sebeple sonbahar ve ilkbahar mevsimlerinin vazgeçilmezi yelek ve hırkalar, artık dış mekan giysisi olarak da gardıroplarda yerini aldı diyebiliriz.

Aksesuar Kullanımı Örgü Yelek Modellerinde Önemli

Aksesuar yalnızca yeleklerde önemli değil tabii ki. Ama yelek en üste giyilen bir giysi olduğundan göze çarpan ilk yer. Bu yüzden kullanılan düğmeler, kuşaklar, kenarlara örülen fırfırlar oldukça önem kazanıyor. Son bir kaç yıldır büyük düğmeler çok yaygın. Fakat bu düğmeleri yalnızca uzun ördüğünüz yelek veya hırka modellerinde kullanmanızı tavsiye ediyorum. Küçük modellerde oldukça kaba durabiliyor. Küçük modellerde ise, düğmeleri düz yuvarlak değil, kelebek gibi veya daha farklı düğme modelleri ile süsleyebilirsiniz.

Örgü Yelek Modelleri Artık Günün Her Saatinde Kullanılıyor

O kadar güzel ve şık modeller ortaya çıktı ki, yukarıda da bahsettiğim gibi yelekler yalnızca evde değil her saat ve her şeyin üzerine giyilebilecek kıvamda. Kot pantolonun üzerine veya işe giderken giydiğiniz bir eteğin üzerine… Aklınıza hangi alan geliyorsa artık kullanılıyor. Aşağıdaki galeride sizin de dikkatinizi çekecek, örerken çok zevk alacağınız ve giyerken de çok hoşunuza gidecek harika modeller var. Eminim sizin tarzınızı yansıtacak bir çalışma bulacaksınız.

 

Yukarıdaki galeride bayanlar için örülmesi kolay ve farklı yelek modelleri olduğunu görmüşsünüzdür. Tavsiyem hepsini tek tek inceleyip bakmanız. Çünkü bir yelekten alacağınız ipucu ile başka bir yelek modelinin üzerine ekleme yaparak daha farklı yelekler örebilirsiniz. Yalnızca bir modele bağlı kalmayın. Birleştirerek ve diğer modellerden ilham alarak çalışmalarınızı oluşturun.

Sponsor Bağlantılar
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ