Baharlık çiçek motifli örgü şapka yapılış şeması

Örgü şapka modelleri yaz olsun kış olsun hem hanımların hem de çocukların olmazsa olmazlarından bir tanesi. Çünkü kafamız hem soğuktan hem de sıcaktan etkilenebilen bir bölge. Her zaman her an dış faktörlerden bire bir etkilenen bu kısımı iyi korumamız gerek. Yazlık örgü şapka beni terletmez mi derseniz seçeceğiniz ipliğin durumuna göre değişebilir. Lifli ve serin tutacak ipler seçerseniz bu sizi bunaltmadan koruyacaktır. Karşımızdaki kişlerin tam göz hizasında olduğumuz için örgü şapkalar biraz daha önem kazanıyor. Direk olarak ilk bakılan yer yüzümüz oluyor. Bu yüzden şık ve güzel görünmek isteyen hanımlar için şapkalar biraz daha önem arz ediyor. Örgü şapkalarınız ne kadar şık ve güzelse, surat hatlarınız da o kadar güzel görünecektir.

Çiçek motifleri ile süslenmiş bebekler için örgü şapka

Aşağıdaki fotoğraflarda çok güzel bir model var. Hem sizin hem bebeklerinizin veya çocuklarınız için örebileceğiniz çok tatlı ve şirin bir model. Üzerindeki çiçek motifleri ile yapılmış bebek örgü şapkaya bambaşka bir hava katarak olduğundan çok daha şirin ve güzel göstermiş. Eğer bu çiçek motifleri biraz daha büyük olsaydı kaba ve göze hoş gelmeyen bir görüntü oluşabilirdi. Fakat o kadar kararında kullanılmış ki şapkaya orijinallik katmış.

Örnek şemada bulunan şapka 47-49 cm arası ölçüler için yapılmış ideal bir model. İp olarak %50 pamuk ve %50 lif tarzı serin tutacak ipler tercih edebilirsiniz. Eğer kışlık için düşünürseniz sıcak tutan merinos yünü ile örerek başınızı soğuktan koruyabilirsiniz. Küçük detaylar çalışmalarınız için her zaman en büyük yardımcı öğe olacaktır. Bunu buraya eklesem ne olur ki demeyin. Küçük dokunuşlar ile yaptığınız çalışmaları bir üst seviyeye çıkartın.

Çiçek motifli örgü şapka yapılışı

baharlik-orgu-sapka-1

Renkler çok güzel ve uyumlu görünüyor. Farklı renkler ile de deneyebilirsiniz.

baharlik-orgu-sapka-2

Örgü şapkanın üzerindeki çiçek motifleri gerçekten harika bir hava katmış. Uzunlamasına örülmesi de farklılık göstermiş. Yatay olarak eklenerek de denenebilir.

baharlik-orgu-sapka-3

Kenar kısımlarındaki ince örgüler şapkaya farklı bir hava katmış.

baharlik-orgu-sapka-4

baharlik-orgu-sapka-5

Şemadan faydalanabilirsiniz. Bu gibi şemaları büyüterek çıktı alırsanız örerken çok daha rahat bir şekilde işinize devam edebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ