Bahar renklerini yansıtan çok şirin yazlık çocuk elbisesi modeli

Sponsor Bağlantılar

Yaz ayları için kız çocuklarınıza giydirip dışarıya çıkabileceğiniz en ferah ve en rahat giysi elbisedir. Rahatlığı, terletmemesi, üzerindeki modelin güzelliği, ördüğünüz renklerin canlılığı ile birlikte kız çocuklarının vazgeçilmez giysisidir. Çocuklar çok çabuk büyüdüğü için normalde olan bir elbise 2-3 sonra kısa ve dar gelmeye başlayabilir. Bu yüzden kız çocuklarınız için elbise örüyorsanız pratik ve çok zaman harcamadan yapabileceğinize emin olduğunuz elbiseleri yapmanızda yarar var.  Fakat her zaman da basit, hızlı ve kolay model öreceksiniz diye bir kaide yok. Arada bir kaç tane sizi uğraştıracak ve tasarım anlamında doyurucu işler de sıkıştırmalısınız.

Geçen günlerde Facebook sayfamızda sadece modelin ne kadar güzel olduğunu göstermek amacıyla bu şirin yazlık çocuk elbisesi paylaşmıştım. Herkes tarafından çok beğenildi. Zaten ben de çok güzel olduğu için paylaşmıştım. Sizden gelen geri dönüşler doğrultusunda biraz araştırma yaptım ve bir kaç fotoğrafa ve bu güzel elbisenin şemasına ulaştım. Bu sefer sadece önden değil hem önden, hem arkadan hem de sadece düz olarak nasıl bir görüntüsü var onu görebilirsiniz. Üzerindeki çok detaylı bir şekilde hazırlanmış olan çiçek motifinin de yakından fotoğrafı mevcut. Şemaları da gayet net ve açıklayıcı. Modeli tam olarak incelediğinizde şemaya bakmanıza bile gerek kalmayabilir. Usta hanımlarımız için hiç zor değil.

yazlik-cocuk-elbisesi-modeli-1

Zor gibi görünen fakat örülmesi çok kolay örgü elbise modeli

Örneğin bitmiş hali sizin gözünüzü korkutabilir. Çünkü o kadar detaylı ve ince ince işlenmiş duruyor ki, bunun güzelliği de elbiseye yansıtarak çok harika bir görüntü sağlıyor. Fakat bir kaç adımın fotoğrafına bakınca aslında o kadar da zor olmadığını göreceksiniz. Düz olarak örülen elbisenin üzerine kat kat oluşturduğunuz desenleri dikerek, bahar renklerini yansıtan çok şirin bir yazlık çocuk elbisesi sahibi olabilirsiniz. Biraz kurdelenin zarifliğini kullanarak, biraz da çiçek deseninin güzelliğini ekleyerek yazlık çocuk elbisesi modelini çok zorlanmadan tamamlayabilirsiniz. Daha fazla renk kullanarak da çalışmayı daha güzel bir hale getirebilirsiniz.

Fotoğraflar da bir de tamamen beyaz olarak örülmüş bir model var. O örnek de çok zarif duruyor. Yeşilden farklı olarak üzerine çiçek deseni işlenmeden daha küçük ve şirin aksesuarlarla desteklenmiş. Bu modeli de daha küçük çocuklar için hatta bebekler için örebilirsiniz. Mavi tonlar bu elbiseye çok yakışacaktır. Beyaz olan kısımları yine beyaz bırakıp, yeşil yerleri açık bir mavi ile örerseniz, bu yazlık elbisenin çok daha şık ve kibar bir halini yapabilirsiniz. Zevkiniz ve el beceriniz elbiseye yansıyacaktır. İyi örgüler.

Bahar renkli yazlık çocuk elbise modeli şeması

 

yazlik-cocuk-elbisesi-modeli-2

yazlik-cocuk-elbisesi-modeli-3

yazlik-cocuk-elbisesi-modeli-4

yazlik-cocuk-elbisesi-modeli-5

yazlik-cocuk-elbisesi-modeli-6

yazlik-cocuk-elbisesi-modeli-7

Sponsor Bağlantılar
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ