Aşk temalı aplike yastık kılıfı dikiş kalıbı deseni ve yapılışı

Sponsor Bağlantılar

Dikiş kalıpları dikiş işi ile uğraşan hanımlar için oldukça kolaylık sağlıyor. Belkide dikiş teknikleri ile örgü teknikleri arasındaki en ayırıcı özellik de bu olsa gerek. Çünkü dikiş örgüye göre biraz daha kolay, biraz daha pratik ve görünüm açısından biraz daha güze görünümlü işler ile karşımıza çıkabiliyor. Dikiş ile yapılan her şeyi örgü ile yapmak biraz zor olmakla beraber, aynı şekilde tam tersini de düşünebilirsiniz. Her iki tekniğinde de kendisine göre güzelliği, zorluğu ve kolaylığı var. Dikiş dikmek biraz daha kolay. Bunun tek ve yegane sebebi tabii ki makinelerden yardım alarak ortaya güzel işler çıkartılıyor olması. Günümüz teknolojisinin de bunun için oldukça kolaylık sağlayan kısımları da mevcut.

Hazır dikiş kalıpları

Her dikiş kalıbını, her deseni de elle oluşturmak biraz zor. Az önce de bahsettiğimiz gibi makinelerin yardımı olduğu sürece bu güzel işler çok daha kolay oluyor. Aşağıdaki dikiş kalıbı ve bu kalıbın uygulanmış örneği çok şirin. Evinizin her hangi bir kısmına uygulayabileceğiniz gibi, çocuk odaları için hareketli ve neşeli bir tasarım. Kalıbı tek bir yastık üzerine de işleyebilirsiniz. Ama örnekteki gibi iki yastık kullandığınızda harika bir görüntü veriyor. Ayrı ayrı köşelerde kullansanız bile yine de o güzel görüntüyü muhafaza edebilirsiniz.

Aplike yastık kılıfı nasıl yapılır?

 

ask-temali-aplike-yastik-kilifi-deseni-1

ask-temali-aplike-yastik-kilifi-deseni-2

ask-temali-aplike-yastik-kilifi-deseni-3

ask-temali-aplike-yastik-kilifi-deseni-4

Bu gibi dikiş kalıbı deseni ve yapılışı konularında daha önce de bir çok örnek vererek sizleri biraz olsun yönlendirmeye çalışmıştık. Dikiş kategorisine bakarak bunları inceleyebilirsiniz. Bunlar arasında çok hoş ve açıklayıcı bir örnek var. Çocuklarınızın esmiş ve giymekten bıktığı taytlarını nasıl güzel bir pijamaya dönüştürebileceğinizi anlatan, çocuklarınız ya da bebekleriniz için harika pijamalar dikin konusuna mutlaka göz atın. Harika bir iş. Herkese güzel ve renkli günler.

Sponsor Bağlantılar
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ