Arı süslemeli bebek patik yapılışı (Fotoğraflı anlatımlı)

Sponsor Bağlantılar

Örgü bebek patikleri sürekli olarak ve her gün artan bir popülariteye sahip. Her defasında çok daha farklı örnekler ve modellerle karşılaşmak da çok hoş. Çeşitli süslemeler ile bebek patik yapılışı tığla veya şişle fark etmez her nasıl yapılırsa yapılsın yapılan süslemeler ve çok küçük dokunuşlar ile harika ve eğlenceli bir şekil alabilir. Bu süslemeler ve dokunuşlar sayesinde bebekler için farklı ve yeni patik modelleri ortaya çıkıyor. Her örgü modeli için geçerli olan, her defasında kaçırılmaması gereken en önemli noktalardan bir tanesi de; kolay veya zor, basit veya uğraştırıcı olması hiç fark etmez, örgü patiklerde mutlaka bir farklılık olması gerek. Üzerine işleyeceğiniz desen, başka bir küçük örgü modeli her zaman çok güzel sonuçlar ortaya çıkartacaktır.

Süslemeli bebek patik modelleri yeni ve farklı bir bakış açısı sağlıyor

Düz modellerden ziyade üzerinde düşünülmüş ve çeşitli işlemler gerçekleştirilmiş modeller her zaman çok daha fazla tutar ve rağbet görür. Bir de bu işten para kazanıyorsanız mutlaka farklı olmak zorundasınız. Standart ve klasik işler bir gün mutlaka işlerinizi durma noktasına getirebilir. Yenilikçi çözümler getirerek günlük trendleri takip ettiğiniz sürece hiç bir zaman sıkıntı yaşamazsınız. Bu sizin hayal gücünüzü de geliştirerek daha güzel işler yapmanızı sağlar.

ari-motifli-patik

 

Modelin bitmiş hali çok şirin ve bir o kadar eğlenceli. Renk olarak arıların renginden esinlenerek yapılmış ve bu tercih çok isabetli olmuş.

Arı süslemeli farklı bebek patik modeli

Yukarıda bahsettiğimiz farklılık ve yeniliklerin buluştuğu bu örnek çok şık. Düz bir patik modelinin nasıl bambaşka bir düşünce ile çok daha güzel bir noktaya getirildiğini aşağıdaki fotoğraflardan görebilirsiniz. Basit ve bildiğiniz bir yol ile ördüğünüz bir modeli, farklı ve yeni bebek patikleri olarak hayata geçirebilirsiniz. Fotoğrafları incelediğinizde uygulamanın da çok basit olduğunu siz de görebilirsiniz. Bu tekniği başka hayvanlar örerek de çeşitlendirebilirsiniz. Teknik çok basit. Bu çalışmalar çok eğlenceli ve bir o kadar zevk veren bir iş.

Yeni modelli bebek patik modeli nasıl yapılır fotoğraflı anlatım

 

tig-isi-bebek-patik-ari-morifli

Patik tabanı örmeyi bilmeyeniz yoktur. Fakat yine de üstteki fotoğrafta şemayı inceleyerek fikir alabilir ve rahatça örebilirsiniz.

ari-suslemeli-farkli-patik

Tabanı bitirdikten sonra patiğin gövde kısmını tabandan başlayarak örmeye başlıyoruz.

yeni-desenli-bebek-patik-modeli

bebek-patik-yapilisi-anlatimli

Bu şekilde yan kısımları üste doğru örerek bitiriyoruz.

ari-suslemeli-patik-yapimi

Patiğin üst kısmını ayrı olarak örmek işinizi çok daha kolaylaştıracaktır.

patik-nasil-orulur-yeni-anlatimli

Üst kısmının örülmesi bittikten sonra ok ile gösterilen yerlerden birleştirme işlemini yapmalısınız.

anlatimli-fotografli-bebek-patigi

tig-isi-bebek-patik-yapilisi

Birleştirme işlemi bittiğinde üst kısmının düz olan bölümünden yukarıya doğru örmeye başlayacağız. Bu bilek kısmını oluşturacak.

parik-nasil-orulur-bebekler-icin-anlatimli

Üste doğru örmeniz bittiğinde arkaya doğru dönmeye başlıyoruz.

ari-modelli-patik-yapimi-bebek

Komple dolaştıktan sonra bebek patiğinin bitmiş hali yukarıdaki gibi olmalı.

patik-orulusu-bebekler-icin-yeni

Sıra geldi arıyı örmeye. Bunun için önce iki küçük iki büyük kanat yaparak başlıyoruz.

yeni-patik-modeli-ari-morifli

Daha sonra gövde kısmını yapacağız ve içini elyaf veya pamuk gibi yumuşak bir şeyle dolduracağız.

patik-modelleri-icin-farkli-ari-modeli

Bebeğinizin ayağına göre ördüğünüz patiğin boyuna göre gövdeyi örüp doldurmanız gerekiyor.

orgu-patik-tig-ile-nasil-orulur-bebekler-icin

En sonunda antenlerini, göz, burun ve isteğinize göre ağız kısmını yaptıktan sonra kanatlar ile birleştirin. Kanatların çevresini bir veya iki sıra patiklerle uyumlu bir renk ile geçin.

bebek-patik-modeli-tig-ile-ari-modeli

En sonunda yukarıdaki gibi şirin ve bir o kadar eğlenceli, bebekler için farklı ve bir o kadar yeni model bir örgü patik modeli elde etmiş olacaksınız. Bu çalışmayı farklı şeyler ile çeşitlendirebilirsiniz. Daha önce amigurumi oyuncak yaptıysanız işiniz çok daha kolay. O oyuncakları bu teknikler ile istediğiniz başka bir örgü modeli ile birleştirerek harika modeller ortaya çıkartabilirsiniz. Herkese eğlenceli ve güzel örgüler.

Sponsor Bağlantılar
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ