Anlatımlı Tığ İşi Bebek Battaniye Yapımı

Sponsor Bağlantılar

Çok basit, renkli ve güzel tığ işi örgü bebek battaniye modeli. Bebeklerine her anne kendi ördüğü bir şeyi giydirmek ya da üzerinde bulunmasını ister. Çünkü dışarıdan aldığı her şeye güvenemez. Ne ile örülmüş, hangi aşamalardan geçmiş, nasıl malzemeler kullanılmış bunları öğrenemez. Haliyle de narin ve hemen hastalanacak bebeklerine de bunları giydirirken çekinceli davranır. Tam bu noktada devreye her zamanki gibi örgü giriyor. Tığ işi bebek battaniye yapımı bunun için oldukça faydalı. Bebek battaniyesi yapılışı modeline göre farklılık gösterebilir.

Bebekler İçin Örgü Battaniye Örmek Her Zaman Güzel

Örgü, en çok da bebekler için tercih ediliyor. Küçük modeller olduğundan hem pratik hem de kolay örülüyor. Kendi zevkinize göre giydirdiğiniz ufaklıkları, kendi renk ve modelleriniz ile de çok güzel tasarlayabiliyorsunuz.

Anlatımlı Tığ İşi Bebek Battaniyesi Yapılışı

Aşağıdaki fotoğraflarda gördüğünüz battaniye modeli tığ ile yapılmış. Üç zincirle başlayıp dönülmüş. Ardından 2 tane 2’li trabzan ve 2 zincir çekilmiş. Sonra tekrar bir adet 2’li trabzan yapılıp, 3 adet zincirle üst sıraya geçilmiş ve bu işlemler tekrar edilmiş. Yaptığınız bu şeritleri bebeğinizi yaşına, boyuna uygun olarak istediğiniz kadar uzatabilirsiniz. Büyük ya da küçük örmek sizlere kalmış. Aynı zamanda renkleri seçmekte.

Beyaz ipimizi alalım. 6’lı zincir ile  fotoğrafta görünen bölümlere batırarak devam edelim. Bu işlemi bitirdiğimizde tekrar başa dönüp, 3 tane 2’li trabzan ve 2 zincir ve yine 3 adet 2’li trabzan oluşturarak, bir önceki kısımda yaptığımız zincirleri dolduralım. 3 tane 2’li trabzan ve 2 zincir çektiğimiz bölümlerde, 2 zincir yerleri önceki bölümdeki şeride bağlayalım. İşlemlerilerimiz bu kadar. Oldukça kolay ve güzel bir tığ işi battaniye modeli.

tig-isi-bebek-battaniyesi-1

tig-isi-bebek-battaniyesi-2

tig-isi-bebek-battaniyesi-3

tig-isi-bebek-battaniyesi-4

tig-isi-bebek-battaniyesi-5

Sponsor Bağlantılar
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ