Anlatımlı lahana lif modeli yapılışı ve modelleri

Sponsor Bağlantılar

Açıklamalı ve anlatımlı olarak lahana lif modeli yapılışı bütün hanımlarımız için oldukça yararlı bir yazı olacak. Lahana lif nasıl yapılır bu sorunun cevabını bu yazımızda ayrıntılı olarak bulacaksınız. Her zaman söylediğimiz gibi örgü modellerinde farklılık ve tasarım çalışmalarınıza her zaman çok fazla şey katar. Bu lif modelleri olsa bile değişik ve farklı çalışmalar yaptığınızda hemen göze çarpar ve beğenilir. Bu yüzden örgü modellerini çıkartırken de aynı bu şekilde davranırsanız, hem yaptığınız örgüler beğenilir, hem de eğer bu işten para kazanıyorsanız müşteri memnuniyetiniz ve kazancınız artarak çok daha güzel işler yapabilirsiniz. Lahana lif modeli de bu işte farklılık isteyen hanımlarımız için oldukça farklı ve güzel bir örnek.

lahana lif anlatımlı yapılışı

kat kat örülmüş örnek bir lahana lif modeli

Resimli lahana lif örmek çok kolay

Farklı bir çalışma yaparken en çok motifin zorluğundan ve yapılış süresinden şikayetçi oluruz. Bunun sebebi daha önce örmemiş olmanız ve modelin farklılığından dolayı size adımların zor gelmesi. Fakat bu gibi modelleri anlatımlı ve fotoğraflı olarak bulduğunuzda bu tamamen değişiyor. Hem nasıl yapıldığını görüyorsunuz hem de resimlere bakarak nasıl örüldüğünü rahatlıkla çıkartabiliyorsunuz. İşte bu sebeple lif modellerini anlatımlı ve açıklamalı olarak vermeye çalışıyoruz.

Adım adım lahana lif modelleri yapılışı için fotoğrafları sırasıyla gezerek bu zor gibi görünen güzel lif örneğini kolayca yapabilirsiniz. Genellikle iki renk olarak yapılan lahana lif modeli, yapılışı bakımından farklı renkler ile de kullanılarak ortaya çok daha güzel ve çok daha farklı modeller ortaya çıkartmaya müsait bir çalışma. Sizin kendi renk seçeneğinizi kullanarak çok güzel tasarımlar ortaya çıkartacağınıza eminim. İyi örgüler

Lahana lif yapımı

Lif, bizim ülkemizde oldukça popüler ve sürekli olarak yapılan bir örgü modeli. Diğer ülkelerde bu gibi modelleri sadece banyoda değil mutfak ve diğer temizlik alanlarında kullanmak için de örüyorlar. Fakat ördükleri ip tabii ki daha farklı ve bu kadar yumuşak değil. Oldukça fazla modeli ve çeşidi olan liflerin farklı ellerde buluşması ortaya çok güzel modeller çıkartabiliyor. Bu gibi modellere ulaşmak, yeni ve farklı lif modelleri örmek için buradaki kategoriyi ziyaret etmenizi öneririm. Bir çok ülkenden, ülkemizden bir çok yöreden çok farklı modeller bulabileceğiniz galerilerimizde sizin daha önce görmediğiniz ve örmediğiniz bir çok model eminim ki vardır.

çiçek desenli yeni ve farklı lif modeli

Uzun zamandır lahana lifler için bir çok konu ve model araştırdım. Baktığımda sadece aynı tarz ve modellerde yapılan örnekler olduğunu gördüm. Bu gibi modellerin yeni ve farklı olabilmesi için çeşitli motifleri bir arada kullanarak çok daha güzel modeller ortaya çıkartmanız için bazı farklı lifler araştırıp aşağıdaki galeride sizin için topladım. Bu modellerin bir çoğu kat kat örülmesine rağmen aralarında çok farklı ve güzel çiçek desenli modellerin olduğunu da göreceksiniz. Bu modellerin hepsini incelediğinizde sizin de aklınızda çok daha farklı modeller belirmeye başlayarak ortaya çıkarttığınız modeller daha da farklılaşacaktır.

Lahana lif modelleri için farklı ve yeni örnekler

Video anlatımlı lahana lif modelinin yapılışı

Yukarıda adım adım fotoğraflı olarak anlatımını verdiğimiz lahana lif modelinin yapılışı hakkında bir de videolu olarak bir anlatım mevcut. Çok detaylı ve Türkçe olarak anlatılan bu video ile yukarıdaki anlatımı birleştirerek çok daha kolay örgü lif modelleri örebilirsiniz. Biraz tecrübe kazandıktan sonra da üstteki galeride bulunan lahana lif örnekleri ile kendinize, eşinize, dostunuza ve hediyelik olarak lifler tasarlayarak örebilir, kullanabilir ve hediye edebilirsiniz. Şimdiden herkese kolay gelsin.

Sponsor Bağlantılar
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. kamile dedi ki:

    Lahana lif modelinin anlatımı olması çok işime yarayacak. Adım adım çok daha kolay oluyor. Resimli olması da çok güzel. Teşekkürler.

BİR YORUM YAZ