Amigurumi Teknikleri

Sponsor Bağlantılar

Japon el işi sanatı olan amigurumi nin başlangıç derslerinden birisi olan Sihirli Halka yapımını anlatan güzel bir video. Video için Nuray ERÖZ hanıma teşekkür ederiz. Amigurumi örgü oyuncak bebek çalışmaları için harika bir başlangıç videosu. Ülkemizdeki hanımlar da artık kendilerinin çıtasını biraz daha yükselterek örgü oyuncak ile ilgili güzel çalışmalar yapmaya başladılar. Bunlara en güzel neden de bu gibi amigurumi teknikleri video çalışmalarından kaynaklanıyor. Bu gibi çalışmalar çoğaldıkça, bilgi hızla yayıldıkça daha fazla insan bu teknikleri öğrenip örmeye başlıyor. Başlangıç dersleri ile başlayıp daha sonra daha teknik detayı fazla amigurumi teknikleri öğrendikten sonra siz de çocuklarınıza kendi oyuncaklarını kolaylıkla yapabilirsiniz.

Sihirli halka bu işin en temel tekniği. Çünkü bu halkayı yapmayı öğrendiğinizde diğer sıralardaki teknikler sürekli olarak kendisini tekrar ederek çalışma tamamlanabilir bir seviyeye gelecek. Amigurumi Japonya ve diğer uzak doğu ülkelerinde oldukça sık yapılan bir model. Zaten Japon çizgi filmlerini de incelerseniz onlar da halk olarak bu tip şeylere oldukça meraklı olduklarını görebilirsiniz.

Amigurumi oyuncakları sizin yapmanız, dışarıdan alacağınız, ne olduğu belli olmayan ve üzerilerinde kanserojen maddelerin çoğunlukta olduğu oyuncaklardan çocuklarınızı uzak tutmanız açısından oldukça önemli. Bu gibi teknikleri öğrendikten sonra, ileride herhangi bir oyuncakçı dükkanında gördüğünüz bir oyuncağı da çocuğunuz için yapabilirsiniz. Örneğin kare örgü desenleri ile oyuncak amigurumi yapımı konusunda oldukça güzel bir teknik ile oyuncak yapımına da başlayabilirsiniz. Aşağıdaki videoyu pekiştirmek adına şiş ile beraber yuvarlak örgü nasıl örülür konusunda amigurumi oyuncak yapımına başlangıcı resimli olarak inceleyebilirsiniz. Bütün bunlar hem çocuğunuza hem de size oldukça faydalı olacaktır.

Videolu amigurumi teknikleri sihirli halka yapımı

Sponsor Bağlantılar
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ